L 19 En lieten de zaak gelijk zij was. De Brouwers, tijdens hun jongste congres, brachten de kwestie ook te berde en, na verschillige uren bespreking, ging men uiteen zooals men gekomen was, d. i. zonder eenc oplossing gevonden te heben. 't Schijnt ons niet van belang ontbloot hunne besprekingen aan de lezers van De Hopboer mee te deelen. De bepaling van het bier door de wet werd vooreerst door de algemeene vergadering der Federatie van de Belgische Brouwers, en dan door het Internationaal Congres besproken. Ziehier dus de verhandeling die op de vergadering der Federatie van de Belgische Brouwers plaats had. Zij maakten veel embras Dronken een glas M. PROSPER WIELEMANS, voorzitter. Ik moet u doen op- merten dat alvorens het vraagstuk de bepaling van het bier door de wet te bespreken er op de algemeene bijeenkomst der Belgische Brouwers eene voorafgaandelijke beraadslaging dient gehouden te worden om de zaak alsdan aan het internationaal Congres vóór te leggen. M. THEOPHIEL HEYNDRICKX. Mij dunkt dat de Algemeene Federatie voorzichtiger zou gehandeld hebben met dit vraagstuk onaangeroerd te laten. Ik aanzie de uitnoodiging van het comiteit, strekkende tot het vaststellen eener bepaling van het bier, niet alleen als zijnde zonder belang, maar zelfs gevaarlijk. Men komt ons hier eene juiste bepaling vragen voor landen met heel tegenovergestelde wetten. In Beieren, bijvoorbeeld, wordt alleenlijk het gebruik van mout en hop toegelaten. Andere landen zijn meer toegevend. Hoe kan men dus tenen algemeenen regel nemen om voldoening te geven aan de vereischten van landen met' tegenstrijdige wetten Wij hebben er, ten andere, een staaltje van gehad bij den uitslag van het Congres van Genève, ’t Is eene echte nederlaag 1 Het Congres heeft er zulk een wensch geuit dat men er zich geen meer beperkte kan inbeelden het bier mocht enkel mout en hop bevatten. Te Parijs, hebben de vertegenwoordigers der Brouwerij alle middelen in T werk gesteld om het Congres van haar besluit te doen afzien. Nieuwe nederlaag Zij zijn er niet in gelukt. Men heeft, wel is waar, voorgesleld van ’nen heelen hoop, zoogezegde regel-

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 7