21 wetgevingen die de belanghebbende landen beheerschen, het ónmo gelijk zou zijn een internationaal besluit te nemen, verklaart zich te onthouden en smeekt het Bestuur de bestaande wetten ter be teugeling van bedrog sliptelijk te doen naleven M. A. VANDEN SCHRIEGK. M. Heyndrieckx vraagt hoe deze kwestie op onze dagorde is geraakt. Ziehier de reden Alle Besturen hechten eenen hoogen prijs aan het oordeel van het H'fl Kruis van Genève en Parijs en wanneer de wetgever eene voedende stof zou willen bepalen zal hij naar Genève of Parijs gaan zien wat het Congres der halve góden zooals M. Heyndrieckx ze noemt er van gezegd heeft. Welnu ’t is juist om te beletten dal de bepaling die waarschijnlijk zal voorgesteld worden, te beperkt zou zijn, dat wij ons gedacht moeten uitdrukken want, onthouden wij ons, dan komt men mis schien nog tol besluiten was het echter niet het geval te Genève die ons zouden schaden. Opdat de bepaling der samenstelling van hel bier ons voordeelig, of tenminste niet nadeelig zij moet zij zoo algemeen mogelijk zijn. Zoudtgij misschien denken dat, de Duitschers heel tevreden zijn over hunne wet? Volgaarne zouden ze granen en suiker gebruiken maar de wel verbiedt het hun. Om niet eens in het zelfde geval te zijn moeten wij nu eeno bepaling voorstellen die het gebruik van granen en suiker loelate. ’t Is klaar dal de vrijheid die wij ons alzoo zullen verzekeren, door de andere landen niet noodzakelijk zal moeten gevolgd worden. En moest ons Bestuur dan eens willen onze vrijheid Krenken het ware ons voldoende te antwoorden Maar dc halve góden zelf hebben aanveerd dat bier hetwelk granen en suiker bevat, als zuiver moet aanzien worden In weerwil dus van hetgeen M. Heindrieckx er over denkt, hebben wij alle belang ons met dc zaak bezig tc houden en tot het besluit te komen onze vrijheid te verzekeren. Het comiteit doet het voorstel de bepaling te aanvaarden die door de Algemeenc Federatie aange nomen werd, en die ik u ga voorlezen Het bier is een drank dien men bekomt door de alkoolische.gis ting van een wort vervaardigd met hop, gerst, mout en water men mag bij de fabricatie alle andere granen gebruiken, 't zij ze ge mout zijn of niet, alsook natuurlijke en gefabrikeerde suikers Ik hoop dat de vergadering deze bepaling zal bekrachtigen. M P. GROSFILS. Ik trede het voorstel van het bureel bij. Wij spreken hier niet uitsluitelijk ten onze opzichte de congressen van het Wit Kruis bestaande uit vreemde afgevaardigden zouden niettegenstaande onze weigering, alles kunnen stemmen wat ze wil-

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 9