r 38 I Maar waarbij komt het, dat niemand nog heeft bemerkt, dat de brouwers van Brussel, in hunne bepaling, niet cene maar twee soorten van bier bedoelen. Zij spreken immers van het echt, het uitgelezen bier, on dan nog van een ander bier, van tweede klas, dat enkel toegelaten is als bier aanzien te worden. Indien de nijverheid zelf zulk verschil maakt in hare produk- ten, ware het dan zoo te verwonderen indien, nu of morgen, de wetgevers of het publiek begonnen verschil temaken Zulke onderscheidingen zijn nutteloos en gevaarlijk. Waarom niet duidelijk aangeduid waarbij zich de brouwer moet bepalen. Maar dat men in de aangeduide palen enkel bier aantreffe Hierom is er eene opstel noodig die volmaakt zij zonder bij voegsels, noch ingelaste zinnen. M. Arthur Van Roost. Ik stel aan de vergadering voor zich te schikken naar de bepaling door den Bond van de Oud- leerlingen der Brouwerijschool van Leuven, aangenomen, en die luidt als volgt Bier is een gegiste drank, vervaardigd met water, hop, gemoutte of ongemoutte granen en, naar verkiezen, met eene toevoeging van suiker, voortkomende van planten. M. Grosfils. Op onze vergadering van gisteren hebben ver scheidene sprekers den wensch geuit dat het congres zich niet uitdrukke. Welnu, wij mogen de bepaling niet vermijden, want hierdoor zouden wij aan de andere lauden de gelegenheid geven het eens te geraken in eene bepaling die ons geenszins mocht bevredigen en die ons welhaast door de wet zou worden opgelegd. Dat bier mout en hop bevat wordt door bijna alle landen en door alle verbruikers zondei- uitzondering aangenomen. Welnu, Mijne heeren, alle bier heeft recht op dezelfde bena ming zoowel dat waarvoor men ruwe granen en suiker gebruikt als hetgeen enkel mout bevat. Wij kunnen nochtans het voor stel van M. Van Roost niet aannemon want de andere lauden zullen er niet willen van weten. M. De Geyter. De bepaling moet nochtans ruim genoeg zijn om alle gezonde bieren te omvatten zij mag geene bieren in eene tweede reeks rangschikken. M. Van Roost. De brouwers van Brussel gebruiken van 40 tot 45 graan geene enicele beperkende bepaling zal hun dus kunnen voldoen.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 10