39 M Karcher. De bepaling van het bier maakt vooral op het publiek eenen grooten indruk. Wij hebben dus behoefte van eene bepaling die wij naar begeerte kunnen ruchtbaar maken. De kooper heeft het recht te weten wat hij kooptik zie dus geen bezwaar in de bepaling van het bier onderscheidingen te maken. Men zou zelfs het bier uit zuiver mout bestaande Bock, prachtbior, enz. kunnen noemen. M. Grosfils. Hot publiek zou inderdaad willen dat wij niets dan mout en hop in het bier gebruikten onze bepaling zou het publiek dus behagen, omdat alle mengelingen onkel toege laten zijn. Het voornaamste wat ons hier te doen staat is snel te han delen om aan de wetgevers niet toe te laten ons in ’t nauw te brengen waut ziet gij ze niet den eenen of den anderen dag ons verplichten op onze vaten en facturen den inhoud van ons bier te schrijven en wie van ons zou nochtans in ’t openbaar dur ven bekennen dat hij maïs gebruikt? Wezen wij dus op onze hoede en laat ons een formuul kiezen, waardoor ongemoute granen en suiker toegelaten worden opdat men ons geen formuul kome opleggen, waarbij de produkten die het bier bevat moeten geopenbaard worden. Gij kent het vooroordeel van het publiek een Belgische brouwer, die maïs gebruikt had, heeft, om de klanten gerust te stellen, verplicht geweest plakbrieven te doen drukken, waarin hij verklaarde de oude manier weer aan te kleven Een senator, sprekende over de vervalschingen, heeft ver klaard dat de brouwers zoo ver gingen van maïs te gebruiken voor het bier. Voor het publiek is dus de maïs, zoo wel als veel andere onbekende stoffen, een groot vergift. In eene vergadering dei' syndikale kamer steeg de veront waardiging der leden ten top wanneer ik hun zegde dat de bakkers waterstof-protoxyde.. zuiver water gebruikten! De formuul die wij gisteren aangenomen hebben bevredigt zoo wel de verbruikers als de brouwers in het eerste deel, waarin er van zuiver mout spraak is, komt het overeen met den uitdrukkelijkeu wensch van het publiek en het tweede laat aan den brouwer toe granen en suiker te gebruiken. En zegt niet dat onze formuul twee vorschillige soorten van bier zou vormen;'or worden twee bestanddeelen vereischt mout en hop zij zijn onmisbaar de andere stoffen zijn enkel toegelaten, en onze bepaling is ruim genoeg om door ieder aan genomen te worden. Verder zullen wij nooit aan onze klanten

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 11