- 40 - doen verstaan dat men met glucoos ook goed bier kan maken en dit alleenlijk omdat zij die stofte niet kennen. M. Van Laer. M. Grosfils heeft ongelijk te denken dat het Bestuur ons zou kunnen verplichten den inhoud van ons bier op de vaten te schrijven wat zou men er door winnen vermits de scheikundigen geen onderscheid kunnen maken tusschen biei' met zuiver mout vervaardigd en dat waar voor men granen en suiker heeft gebruikt. Maar ziehier eene formuul die, meen ik, iedereen zal tevreden stellen Het bier ontstaat uit de alkoolischc gisting van een mout, gemaakt met water, hop, gemoutte of ongemoutte granen, of suiker, M. De Geyter. Ik ben van dezelfde meeuing als M. Van Laer. M. Fernbacli geeft eenige uitleggingen over het congres van Het Wit Kruis te Parijs. Hij verklaart aan de bepalingen niet veel prijs te hechten Ze zijn ofwel te streng en worden door vorschillige landen geweigerd ofwef laten ze te veel toe en in dit geval hebben zij niets te beteekenen. M. Heindrickx. De Engelsche en Amerikaausche afgeveer- digden hebben ons hunne ineening nog niet uitgedrukt. M. Chapman (Londen). De Engelsche brouwers hebben er altijd op uit geweest zooveel vrijheid mogelijk in hun vak te genieten. Wij hebben eene plooibare bepaling noodig die enkel voor de eetbare bestanddeelen aan het onderzoek der wet onderworpen zij. Telkens er van die kwestie spraak was, trokken de Engelsche brouwers aan een zeel. En, ging men hier anders te werk, het ware volgens mijne meening, niet wijs gehandeld. M. Heindrickx. Niet zonder genoegen bestatig ik, dat mijn vooruitzicht van gisteren zich gaat verwezenlijken ’t is te weten dat wij niet zullen overeenkomen (gelach). Waarom zouden we ons dan toch kost wat kost moeten uitdrukken Indien het moest gebeuren dat de eene of andere regeering ons met eene of andere bepaling zou willen in ’t nauw brengen, dan zouden wij immers al den tijd van de wereld hebben om eene internationale vergadering van brouwers tot stand te brengen. M. Dr Henins (Chicago). Van over vier jaar werd de kwestie van de wettige bepaling van het bier, in Amerika druk besproken, vooreerst door het publiek, dan door de

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 12