MEDEDEELINGEN. 43 .300 tot 350 kil. 300 325 500 525 van met HOPBOND VAN WATOU. Jaarverslag- voor i9io. I Toestand van den Hoppebond. Gedurende het ver- loopen jaar werden 13 nieuwe leden aanvaard enkel 3 leden gaven om gegronde redens hun ontslag, zoodat de Hoppebond (1) Zwavelzure ammoniak is niet min goed. (N. d. R.) tare). Integendeel de gevolgen van hagelslag of ziekten daar gelaten indien men al te sterk bemest eenen stalmest van gemiddelde samenstelling zijn de bellen tal’ rijker en armer in lupulien, in een woord ze zijn van lagere kwali teit, terwijl eene geringere stalbemesting de opbrengst der bellen vermindert, maar deze zijn fijner. De potasch is blijkbaar zeer gunstig aan de hoeveelheid en de hoe danigheid der hop. Wat nu den staat betreft onder den welken men ze moet toedienen, is zwavelzuur potasch verkieslijk, die 51 tot 52 t. k. potasch bevat. Gebruikt men kaïniet, men doe zulks slechts in gronden van middelmatige zwaarte in zware bodems zal men dit zout vermijden en in alle geval zal mende kaïniet slechts’in den herfst toedienen. Afval van wol past voor de hopplantingen. Bij gebrek aan die stof.gepruikc men de stikstof onder den vormvansoda nitrat.(l)Men strooit hot opvolgentlijk, met deelen in April, Juni en Juli, uit of wel men geeft de eene helft der geheele dosis in Mei en de andere helft rond het einde van Juni. Bij gebreke aan kalksuperphosphaat, mag jmen eene dubbele hoe veelheid Thomasslakken (basisch phosphat) met 75 t, h fijnheid ge bruiken. Wat nu de hoeveelheid dezer stoffen betreft, wanneer er geen stal mest loegediend wordt, toont de ondervinding aan dat men nuttiger wijze binnen volgende palen blijven kan. De hoeveelheden zijn per hectare aangeduid Zwavelzuure potasch (52 t. h. potasch) Kalk-superphosphat (18 a 20 t. h. phosphoorzuur) Chili salpeter (16 t. h. stikstof) M,en legt het mengsel van superphosphaat en zwavelzure potasch in het voorjaar, rondom de hopplanten, nadat dezelve opgezet zijn en men hakt dit mengsel lichtjes in tijdens het bedekken der ges noeide planten. Prof. Da.mseaux.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 15