44 1 van Watou dit jaar met 10 leden is aangegroeid en dus op he den lelt 93 werkende leden en 5 eereleden, wat het schoon cijfer van 9S leden nitmaakt. Nog 2 leden dus en men is aan 100 Daar zal men komen dank aan de goedwilligheid onzer leden en den onverpoosden ijver van onzen zoo werkzamen Voorzitter M. Georges Van Eecke. II. Jaargelden en Toestand der kas. Nogmaals mogen wij met genoegen mededeelen dat het ontvangen der jaargelden en onkosten van besulfering, regelmatig gebeurt, dank aan de welwillendheid onzer wakkere wijkmeesters, die rond April zulks bij do leden inzamelen. Enkel 5 leden zijn nog ten achter en eer het jaar gansch verloopen is, zal dit voorzeker ook in orde wezen. De Hoppebond van Watou bezit thans twee zeer goede sulfe- raars, ter waarde samen van rond de 700 tot 800 frank. Daar bij een batig slot in kas nog van 75 frs wat voorzeker uiter mate schoon is, voor het zoo geringe 2 fr jaargeld, welke men eischt en waarvoor elk lid dan nog De Ilopboer gratis ont vangt. ’tls dank aan de welwillende hulp on toelage van het Staatsbestuur dat wij aan dien eerlijken uitslag komen. Met dit batig slot zouden wij volgaarne een bibliotheek aanleggen, waar de landbouwers en vooral hunne opkomende zonen aller hande boeken te lezen en te bestudeeren, zouden krijgen. Dit voorstel zal voorzeker eenieders goedkeuring verwerven. (1) III. Voordrachten en Vlugschriften. Dit jaar gaf de E. II. De Jaegher eene uiterst leerzame Voordracht over de Verbetering onzer hopasten waarbij als practisch besluit, kwam het inrichten van een Prijskamp hierover, met onder steuning van het Landbouw-Ministerie. Ook werd door denzelfden spreker eene Voordracht gegeven over Verkoopcontractende landbouwers werden op de hoogte gebracht hoe alles hierin moet verstaan worden en men voor- deeligst dient te werke ce gaan in zake van verkoop. Door den lieer Voorzitter G. Van Eecke en den Schrijver- Schatbewaarder werden omstandige besprekingen gegeven over het Nut der Iloppetentoonstellingen en Prijskampen alsmede over de best schikkende manier om hierin mede te doen.» Vlugschriften werden verspreid om de landbouwers en hop- peplukkers aan te zetten, hunne producten wel te verzorgen t. t. z. goed te plukken en wel te drogen. Dat heeft de beste ge volgen afgeworpen niettegenstaande wij onder dat opzicht een (4) Do opstelraad zal u volgoerne daarin helpen.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 16