45 moeilijk jaar beleefden, werd in ’t algemeen de hoppe alhier goed verzorgd dat getuigen handelaars en brouwers die op Watou aankoopen deden. IV. Prijskampen ter verbetering onzer hopasten. Beantwoordende aan den oproep van den E. II. DeJaegher en van het Bestuur van onzen Bond, lieten zich op Watou, niet min dan 35 leden inschrijven voor dien prijskamp. Niet min dan 27 landbouwers voerden de voorgeschreven verbeteringen uit, die het meest bestonden in a/ de zijkanten der vlaak toema ken, b/ de pannen toe te leggen en c/ eene trekschouw op ’t dak te plaatsen. Allen getuigen dat zij hierdoor eene zeer voordec- lige verbetering bekomen hebben meerder trek of luchtstroo- nringmin tijd noodig om drogen, in plaats van 9 uren voor sommigen enkel nog 7 uren en daarbij min branding noodig, omtrent wel 1/3 minder. En wat daarbij nog mag gevoegd wor den, 't is dat die leden door de welwillende tussehenkomst van het Staatsbestuur, als premie bijna de vergoeding hunner on kosten zuilen ontvangen. V. Hoppetentoonstellingen. Ten gevolge der aanwak kering van wege het Bestuur heeft de. Hoppebond van Watou hoppetentoonstellingen beleefd, zooals er nog geen enkel jaar hier te zien waren. Vooreerst in de Nationale rioppelentoonslelling van Brussel hebben onze leden 53 balen uitgestald, waarvan 47 bekroond werden. Voor de Buvrinsche hop bekwamen we 2G onderschei dingen met minstens OOpunten, 11 met SO tot 90 punten. Voor de Witte RankS ouderscheidingen met minstens 90 en 2 met minstens 80 punten. Kon de uitslag schooner wezen, gezien ’t getal deelnemers en de bekomehe punten Die uitslag is voortreffelijk en doet eere aan onze Bondsleden ook heeft de Hopbond van Watou een bijzondere Diploma van Gouden eere- metaal te Brussel bekomen 1 Wat de plaatselijke Tentoonstelling van Watou en de gewestelijke Tentoonstelling van Poperinghe betreft, daar is wat meer over te zeggen. In Brouwerij-bladen is men zoo onheusch deze inrichtingen te laken Laat ons er onmiddo- lijk bijvoegen dat zulks niet is toe te schrijven aan het toedoen van M. Beek, de ervaren hopkeurder onzer gewesten, die sedert tal van jaren onze werking van dichtbij volgt en gaat het hem maar vragen die ons zonder eenig voorbehoud goedkeurt. Onze hekelaar, onze bediller is een andere. Kent gij hem niet?

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 17