46 Die tegenstrever beweert dat onze keuring niets beteekenr en onze tentoongestelde hop daaromtrent waardeloos is. Geven wij eerst onpartijdig den uitslag dezer tentoonstel lingen dan zal men kunnen oordeelen of de beschuldigingen tegen ons toegebracht gegrond zijn of niet. Nicttcgcn. taande het een moeilijk jaar was voor den pluk en en ook voor het drogen, telden wij 65 hoppebaaltjes op den Prijskamp van Watou. De Jury, welke reeds minstens 6 jaren deze werkzaamheid verricht, bestond uit de E. II. De Jaegher, Mr Lebbe Maurice en Mr Beek (brouwer) zij kenden aan de enkel genummerde balen de volgende prijzen toe a) Bu- vrinsche hop, 9 Eereprijzen, 34 Eerste prijzen en 4 tweede prijzen b) Hitte Rank, 1 Eereprijs en 14 Eerste prijzen cl Saas, 1 Eerste prijs. Dus een uitslag, welke Watou met Poperingho op den eersten rang plaatste. Dit was wel verdiend. Zoo oordeelde ook alwie maar onpartijdig en met kennis de baaltjes onderzocht en vergeleek hier en te Poperinghe op den Gcwestelijken Prijskamp In zulk jaar van gemeende pogingen en ongemeen goeden uitslag, als de Hop van Watou tot in den vreemde naam cn faam miek, dan komt een hekelaar ons belagen en de heilzame werking onzer Bonden kleineeren In de firma Desmedt te Aalst mocht men, tusschen stalen hoppe uit alle gewesten, met fierheid op de schoonste monsters wijzen en zeggen dat zij herkomstig waren uit Watou Dezelfde firma evenals een groot handelhuis van Antwerpen en andere Belgische kooplieden kochten hier, mits 5 tot 10 frs. boven de markt, veel hoppe aan om naar Engeland op te sturen. Ja, te Watou kochten zij bij groote hoeveelheden, gaande de 3000 ponden ver te boven per lot hetgene handelaars van hier, met naam van verkooper en dag en levering, kunnen goed maken. De hoppe onzer Tentoonstelling werd in korten tijd schier als uitgevochten dat zijn geene ijdele woorden of herschen- schimmen onze landbouwers en voor al onze facteurs en han delaars kunnen het luidop getuigen. De achtbare Heer Veys, Voorzitter van den I-Iandelaarsbond, verklaart vlakaf, dat onder de. hopgemeenten, Watou dit jaar meest vooruitgang deed, en aan top komt, en dat de leden-tentoonstellers ook de beste Hoppe leveren. Hoe durft men alsdan onze Hoppetentoonstellingen zoolaag beknibbelen, dat er niet een enkel punt schier goed gevonden wordt Onze Bond is verplicht er even stellig te protesteeren legen zulke partijdige bewering I

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 18