- - 47 1° De staalneming schijnt men eerst te willen laken, en daarna goed te keuren hoe rijmt men dat te gaar De 330 stalen werden genomen stipt en juist volgens het reglement, onder toezicht van twee staalnemers, waaronder een afgeveer- digde van andere gemeente. 2° De werking der Juryleden bevalt, zou men zeggen, even min ’t is vooral hier dat men alles zou willen afkeuren Wij laten iedereen er over oordeelen. De drie ervaren Jury leden (door 3 helpers bijgestaan) hadden bij vergelijking te werke gegaan zij die verschillige jaren reeds hetzelfde werk verrichten, hadden dan nog racer dan 3 uren tijds noodig om deze taak te kunnen uitvoeren. En toch hebben zij voor hen de lange praktijk hetgeen hun toelaat rap en zeker te werk te gaan 3° Wij houden staan voor wat ziekten bij onze tentoonge stelde hop aangaat, dat er één enkele baal was waarbij ziekte verschijnsels te bespeuren waren en deze werd dan ook laatst en laagst gekeurd onder dat opzicht. Het was dan nog geen ivitziekle maar wel en zeker de eerste verschijnselen der zivartziekte. 4° Nog verder zou men willen beweren, dat het grootste deel der balen te wenschen lieten onder opzicht van plukken en drogen en nochtans er geen enkel lot buiten dc tweede prijzen viel Vier balen vielen onder de tweede prijzen, dat is vooreerst de waarheid. Maar dat de 59 andere balen allen onder de Eere- en eerste prijzen kwamen is een klaar bewijs, dat de juryleden wel overtuigd waren, dat de Tentoonstellens gedaan hadden wat ze konden. Mochten alle brouwers en handelaars maar altijd hoppe in koop ontvangen, welke zoo geplukt en gedroogd is, dan zouden zij voorwaar mogen uiterst tevreden zijn. Wij beweren niet dat allen belleken een geplukt waren maar iu groote cultuur zal men dat ook weinig vinden, nu vooral de arbeiders zoo moeilijk en schaarse!) worden. Voor wat het drogen aangaat, getuigen brouwers en handelaars zelve dat er zelden land- bouwers-tentoonstellers hierin te wenschen laten Daarbij is het algemeen bekend dat in al de streken der wereld de hoppe dit jaar wat verliest in algemeene hoedanig heid bij zoo verre dat Duitscbland zelve veel hoppe geleverd heeft die niet wel gedroogd was. Ja, de werking der Bonden is te doorslaande om aan den vooruitgang te kunnen twijfelen Die er overigens een on weerlegbaar bewijs van wilde, ging het spoedig vinden ver schillige dagen waren alle ballen van den ganschen omtrek te

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 19