I 48 steeds meer naar Poperinghe tentoongesteld, zoodat de ervaren Brouwers er konden vergelijken cn op linn zeventien honderd gemakken alles nagaan, wikken en wegen, pegelen en uitvorschen 1 Men mag niet te haastig zijn om do werking van eene jury, waarin de verschillige partijen brouwers, handelaars en land bouwers zoowel vertegenwoordigd zijn, af te keuren. Enkel on alleen eene tegenjury bestaande uit mannen der drie betrokken partijen (brouwers, handelaars en landbouwers) in gemeen overleg aangesteld en met een Tegenonderzoek regelmatig belast, is in state hier geldig en zeker uitspraak over te doen Er. niet een man, die vluchtig onderzoekt En zoolang dit niet gedaan wordt, zullen wij Bondsleden ons geenszins storen wij zijn overtuigd dat alle weldenkende Brouwers en handelaars zich onvermijdelijk aan onze zijde zullen scharen. Wie zijn het, die eerst en meest tot nu toe voordeel trekken uit de koene werking der Bonden Het zijn wel voornamelijk de Brouwers, die dan ook voor plicht hebben meer dan voorheen onze werking te steunen. Zij kunnen meer zoo zij inaar willen. Velen nog blijven onver schillig. En nochtans is het voor de inlandsche brouwers een vaderlandsclie plicht onze beweging aan te moedigen en de verbeterde producten naar waarde te betalen zoo zullen zij ook hun eigen belangen behartigen Daarom brengen wij openbare hulde aan de bekwame Jury leden onzer Tentoonstelling E. II. De Jaegher, M. Maur. Lebbe, M. Beck. Van onzen kant verheugen wij ons over den bekomen uitslag, die waarlijk eere doet aan Watou Werken wij ieverig voort, om toekomende jaar nog meer balen allerpuikste ware aan te bieden, tot meerder voordeel van U allen. Meer dan ooit nadert ’t oogenblik waarop loon naar werk in den hoppekweek zal verleend worden t. t. z. dat men de goede hoedanigheid betalen en waarde zal schatten 1 Het belang der Hoppebonden is zoo groot.dat, volgens de verklaring van M. Veys van Vlamertinghe, op onze dagen de handel der hoppe achterlijk ware, zonder de heilzame werking der vakbonden. Moge Godes Zegen over hoppevelden en handel nederdalen, en moge voortdurend onze zoo talrijke gilde meer en meer bloeien Namens De Vereenigde Hoppekweekers van Watou Eere-Voorzitters Eerw. H. Goderis, pastoor en M. Clr Brutsaert, burgemeester. Voorzitter Georges Van Eecke. Onder-Voorzitters M. Dr H. Brutsaert en M. Jules De Jonghe. Raadsleden-Wijkmeesters MM. Antheunis René, Brutsaert Eduard, Cordenier Henri, Goubronne Aimé, Faes Achiel, Quaghebeur Cyriel, Van Cayzeele Romain. Schatbewaarder-schrijver H. Knudde.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 20