DE HOPBOER Maart 1911 7* Jaargang Maandelijksch Tijdschrift der Poperingsche, Brabantsche en Aalstersche Hopbonden. al onze hopstreken. INHOUD per hectaar. 1. 2. 3. 4. 5. Berichten. Het kweeken van hoppekeesten. Wat is bier (vervolg). Nog over de bemesting van hop. Mededeelingen. De Opstelraad bestaat uit vertegenwoordigers van Alle briefwisselingen betrekkelijk het Maandschrift moeten gezonden worden aan den Hoofdopsteller van - De Hopboer Keizerlijke Plaats te Aalst. De Opstelraad van De Hopboer is niet verantwoordelijk voor den vorm of den inhoud der annoncen, alsook voor de mededeelingen. BERICHT II. Men spreekt dal er zal zwart zijn in de hop van ’t jare de winter was overigens zacht en men zegt dat Als de hop met 't zwart slapen gaat Zij het jaar nadien zwart opstaat. Wat er ook van zij, De Hopboer zet zijne lezers ten zeerste aan eene goede bemesting van mineralen aard toe te passen voor althans 500 Kilos superfosfaten, 200 Kilos zwavelzure potasch, 2000 Kilos kalk, Alles goed in te werken. De ondervinding maakte meermaals uitspraak in voordeeligen zin. BERICHT I. Eene nationale tentoonstelling van hop wordt in den loop van October te Charleroi ingericht. M. De .laegher zal van wege het Comileit uitgenoodigd worden om zich met de inrichting derzelfde te willen gelasten. Wij dringen aan om 1“ M. De Jaegher die zending te zien aanvaarden aan hem toevertrouwd zal de tentoonstelling op grooten bijval mogen aanspraak maken en met eens zullen de Poperingsche hopplantcrs voldoening hebben. 2“ Al de hoppebondsleden er zien deel aan te nemen, met schoone en puike hop. Hel is algemeen gekend dat de Duitsche hophandelaars die voorname nijverheidstreek, waar onzeggelijk veel bier verbruikt wordt, jaar in jaar uit bezoeken. Eene welgelukte tentoonstelling van hop zou de brouwers van Charleroi en uit het omliggende wat meer aan onze inland- sche producten kunnen doen denken. Trouwens de Belgis he brouwers houden er congres, op hetzelfde tijdstip...

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 5