37 Maai- die groote bepaling, die alle goede producten toelaat en do slechte afwijst, op welke standpunt zullen we haar voorna melijk doen rusten Eene eigenschap die het bier van alle gewesten gemeen heeft is van eene afkooksel te zijn van gegiste granen. Dit is voorzeker een der bijzonderste punten om te onthouden. In alle beschaafde landen geeft men den smaak aan het bier door de hop, en eindelijk voegt men er in sommige lan den uog wat suiker bij. Eene der eerste hoedanigheden der bepaling van hot bier Is van praktisch, ik zou moeten zeggen van mensclielijk te zijn; en al is zo niet geschikt om als kunstgewrocht geboekt te worden toch moet zij het criterium dragen dat toelate hare waarde te verzekeren. Do waarde der bepaling moet op het produkt zelf kunnen bewezen worden zonder eenig onderzoek noch bewaking van fabrikatie en handel. Men moet op het eer ste gezicht kunnen zeggen of een gegeven drank waarlijk bier is of niet, ’t Is eigenlijk het produkt dat men moet bepalen en geene bijzonderheden aanstippen die. enkel op heeterdaad be- traapt, kunnen bestatigd worden, en in de te koopgestelde waar geene spoor overlaten. Hierom schijnt het nutteloos een verschil te zoeken tusschen producten met versuikerde mout en die mot vcrschillige granen; verders tusschen de suiker en de alkool die er van voortkomt. Ouder gezondheidsopzichte zijn zij allen gelijk. Indien wij deze voorschriften naloven zijn wij bijna heel en al ’t akkoord met de formuul, door de vcrschillige Belgische brouwerskringen aangenomen. Wij zullen ook schijnen overeen te komen met de bepaling, door den kring der Brusselsche Brouwers voorgesteld, alsook met deze die gisteren bij de algemeene vergadering der belgische brouwers is aangenomen. Buiten eene opmerking keur ik de formuul volkomen goed ik bedoel do redactie en het is, voorwaar, geen kleine misstap. De bepaling van den Brusselschen kring is in twee deelen verdeeld in het eerste kleeft men de Beiersche bepaling aan, volgens dewelke het bier enkel uit mout en hop bestaat, in het tweede mag men heel gerust mout en suiker gebruiken. In menige landen komt meu zulke tegenstrijdigheden tegen en men is er zelfs zoodanig aan gewoon dat men u zou voor den snul houden moest gij er de opmerking van maken.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 9