59 Min krachtenverspeling der plant, Meer licht en lucht. Minder gevaar voor voortzetting der ziekten. Minder kosten. Doch bij voorkeur beste houtkwaliteit der staken gecreoso- teerde staken sterke ankerhouten in den grond. 5. Verbetering in het plukken en drogen. a) Zorgvuldig plukken, op het veld. u) Doelmatig drogen in goed ingerichte asten of keeten. o) Gedroogde hop in het donker bewaren, op droge doch koele spijkers. n) Goede hop niet vermengen met geringweerdige. 4. Verbetering in het verplegen der planten Neemt acht hierop dat alleen goed verpleegde en goed ge voede planten hot best tegen alle beschadigingen en ziekten kunnen weerstaan. a) Vermijdt dus diepgelegene, vochtige akkers voor hop- tuinen. b) Goed omploegen (open- en toerijden), eggen en kruiperen ’t onkruid is verdelgd, de grond is los en mullig. c) Slechts goed ontschorste persen of kepers stellen liefst gecreosoteerde staken. d) Intijds den insektenplaag en den roetdauw (zwarten honig) bestrijden liefst 1 liter sterke nicotine per 150 liters water. e) Tegen meeldauw (witte schimmel) vroegtijdig sulferen de syndikale sulfermachienen. 6. Verbetering in den handel De verbetering der product tn aanmoedigen en de verbeterde producten doen kennen en waardeereu dat kan vooral de beroepsvereeniging. a( Aan plaatselijke, gewestelijke en nationale prijskampen deel nemen met goede producten, zooals zij in den handel kun nen gebracht worden. b) Puike inlandsche producten zenden naar internationale tentoonstellingen, naar brouwerijscholen, naar handelsmu- seums, enz. c) Gepaste bekendmakingen afkondigen in de vakbladen en ook in dagbladen.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 15