61 ieder lid, die boven zijn jaargeld (2 frank) nog een toeleg van één frank doet, ontvangt wekelijks het zoo nuttig blad Do Boer De leden hebben ook ter hunner beschikking drie sulferaars, ter weerde ven 1500 frank te zarnen voor het gebruik der ma' chienon betalen zij een huurprijs van 30 centiemen pergemet. De drie machienen hebben, voor aankoop en herstellingen, reeds 1779 fr. 10 cent, gekosten in zes jaar maar 146 fr. 70 cent, als huurprijs opgebracht. Wij mogen dus gerust zeggen dat er tot nu toe geen reden bestaat om dien huurprijs te verminderen. Alleenlijk behooren de gebruikers wat meer zorg te hebben om de sulferaars niette ruw te behandelen, om ze goed te smouten vooraleer te werken, en om zoo weinig mogelijk ermede op de kalsijden te rijden. Door den hoppebond hebben de leden ook de gelegenheid deel te nemen aan de plaatselijke en gewestelijke tentoonstellingen te Poperinghe, alsook aan de nationale prijskampen te Brussel, te Luik, te Gent en elders. Niet alleenlijk maken wij alzoo goe de reclaam met puike Poperingsehe hop te durven uitstallen maar de mededingende leden worden door geldpremies, diplo ma’s en eeremetalen beloond voor hunne moeite. Op de geweste lijke tentoonstelling te Poperinghe bekwamen do leden van onzen bond 948 frank prijzen en 17 eeremetalen op den natio- nalen prijskamp te Brussel 1200 frank en een eeremetaal per tiental tentoonstellers. Onze bond werkt vooral om eene betere reputatie te bekomen voor de Poperingsehe hoppe. Daarom geven wij alle jaar eene groote somn.e uit voor reclaam of bekendmaking onzer produc ten, zoowel in België als in den vreemde door prentkaarten aan de brouwers gezonden, door annoncen in ’t Jaarboek der Belgische Brouwerij, door bekendmakingen in de brouwerijbla- den, enz. In 1909, gaven wij 124 fr. 80 uit met dit doel in 1910, integendeel 149 fr. 89 in 1911 reeds 50 frank. Denktgij niet dat de bestierraad daarmee een uiterst nuttig werk verricht?Er zijn zooveel brouwers in België die onze goede producten nog niet genoegzaam kennen en waardeeren. Op die wijze, achtbare gildebroeders, werkt onze hoppebond gedurig tot de verbetering van den hoppekweek, die sedert zes eeuwen eene bron van welvaart geweest is voor onze streek.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 17