Van hier en elders. 63 Hopbonden in Amerika. Uit Portland (Oregon, Vereenigdc Staten) meldt men den 5 Maart laatstleden In Sacramento hebben de hopplanters eene vereeniging gesticht voor de hopboeren van Sacramento, Yuba, Yolo en Sutter, ten einde de belangen van hun hopkwartier te bestudeeren en Ie verdedigen, alsook ten einde het verbruik van de Pacifickust-hoppe te bevorderen Ook zal vooral daarop gewerkt worden dat de Amerikaansche De volgende punten komen ter verhandeling 1. Verslag over de werkzaamheden van het verbond in 1910. (E. H. De Jaegher, secretaris), 2. Rekening van het dienstjaar 1910. 3. Betaling der staalnemcrs (tentoonstelling 1910s 4. Vernieuwing van den helft van den bestuurraad MM. Lebbe Maurice, voorzitter; Verdonck Constant, Becuwe Henri, Delanote Henri, Quaghebeur Henri: uittredende in 1911 en herkiesbaar. 5. Onze tentoonstellingen in 1911 6. Wijzigingen van ccnigc art. der slandrcgels 7. Den 2 Februari 1906 werd er een Studiekring voor hopteelt gesticht, met den E. H. De Jaegher, als besluurder, en M. Knudde, als secretaris. Wij stellen voor dezen studie- en propagandakring als beroepsvereeniging te doen erkennen. Het doel en de werking van dezen kring zullen door M. Knudde uiteengezet worden. Aanmerking. Het bestuur verhoopt dat al de afgeveerdigden der aangesloten bonden (Poperinghe, Crombeke, Elverdinghe,Proven, Vlamertinghe, Watou en Westouter) zullen opkomen, evenals de vooruitstrevende hopplanters die zouden behooren inde Sl-Rochus- gilde (Studie- en Propagandakring) te treden. De afgeveerdigden alleen hebben stemrecht in zake van het 4', 5C en 6' punt der dagorde.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 19