I i 50 (1) E. Leplae. Contribution a l’étude du houblon. (Bulletin de 1’Agriculture). Bruxelles, 1895, (2) Dezelfde studie werd afzonderlijk als brocbuur uitgegeven Naar de ver betering der Droogasten, door II. Miserez. Ronsc, I.cherte. welke alle vakkundiger), die zich met hopteelt bemoeien, hoogst bekoïnmert zoowel in Engeland, in Amerika, in Duitschland, als in Belgenland (1). Het is eene kwestie waarop de hopplanters nog gern acht genoeg geven om waarlijk producten van goede hoedanigheid ter markt te brengen, Mijns dunkens heeft niemand het belang dezer kwestie beter ver klaard en tastbaar gemaakt dan M. Miserez in Hopboer 1907, bl. 83. Voor wat het bemesten der hop, het bestrijden der ziekten, het veredelen of uitlezen der soorten en zelfs het plukken der belli n aan gaat, er is sedet t eenige jaren nog al vooruitgang bij onze hoptelers waar te nemen. Poch ongelukkiglijk is het ook zoo met het drogen niet gesteld, vooral .in de Aalstersche streek. De. hoppe bellen aan de staken zijn overvloedig en van uitmuntende hoedanigheid maar door het plukken en drogen schijnt men alles in het werk te stel len om, in eenige uren, de vruchten van eenen vlijtigen arbeid ,van verscheidene maanden te vernietigen. Toch van welk overgroot belang is het drogen niet Slecht gedroogd, de beste hop verliest hare hoedanigheid de nut tige bestanddeelen verdwijnen of ondergaan schadelijke veranderin gen hetgeen de hop van geringe waarde maakt voor de brouwerij. Spijtiger nog is htt als de hop onvoldoende gedroogd is of te veel water behelst en in de magazijnen van handelaar of brouwer moet verrotten De volmaaktheid van het drogen is de maatstaf' van de hoe danigheid der hop. ’t Is vooral de slechte droging der hop die onze faam bij den vreemde ten onder bracht. Wil men dien ongehikkigen staat van zaken doen veranderen er moet vooreerst beter gedroogd worden. De droging is do laatste en dan ook de voornaamste bewerking in de hopteelt T is vooral van het drogen dat het uiterlijk uitzicht af hangt, en de planter kan niet genoeg zorg besteden aan wat wij noemen zouden de toiletteder hop. Ja, wij zouden hier bijna de spreuk durven toepassen die iedereen kent - Einde goed, alles goed o en zeggen als de droging goed is, dan deugt de hop. (2).

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 6