I HOPMARKT. 112 A. D. J. Als slot van ons verslag, wenschen we dal de hopplanters die hunne asten verbeteren, ook doelmatig hunne producten zouden drogen. Alles hangt af van het drogen der hop! Hebt ge ze zorgvuldig geteeldhebt ge glanzende, welriekende en lupulien- rijke bellen geoogst en geplukt, laat toch de kwaliteit niet verderven met uwe producten niet genoeg ofwel te veel te drogen. AALST, 17 Juni. De toestand der hoptuinen blijft vol doende, alhoewel de jonge planten wat lijden door de koude nachten en de droogte. Weinig verandering in den handel. Nieuwegroeite noteert 100 tot 97 1/2, met neiging om te dalen. LONDEN, 19 Juni. De hop is veel verbeterd door de regenbuien ook is de insekten plaag fel verminderd toch besproeit men voort in veel plaatsen. Niettegenstaande de kroningsfeesten bleef de handel vast (South Eastern Gazette). BRUSSEL, 21 Juni. Markt kalm, Men kwoteert (1910) Poperinghe (stadslood). 80 fr. Aalst (stadsmerk), 72 1/2 fr. weinig vraag van wege de brouwers. Nieuwe groeite noteert Aalst en Poperinghe 90 tot 92 1/2 frank geen koopers. NEURENBERG (Beieren), 21 Juni. Handel zeer vast, met opslag der prijzen prima-waar noteert 175 tot 181 fr. middelbare, 156 tot 168 fr. geringe, 137-150 fr. Meest verkoop voor het binnenland 50 balen roode, geringe hop verkocht voor uitvoer naar België, aan 112 tot 118 frank. Uit veel gewesten wordt er bericht dat de insektenplaag veel verminderd is. POPERINGHE, 23 Juni. - Handel kalm. Men betaalt (1911) Poperinghe (stad), 90 fr. Poperinghe (dorp), 821/2 tot 85 fr. De toestand der hopvelden is veel verbeterd door de voldoende regenvlagen. De kourraad bestaande uit do heoren Vandenwouwcr, Staats- landbouwkundige, dc ondergcteekende schrijver van het Hopverbond H. Gnudde, landbouwleeraar, en Aug. van Merris, licentiaat in han- delswetenschappen, heeft eene tweede omreis gedaan in de maand September. Dan onderzochten we in hoeverre de aangeprezen verbe teringen aan den hopast uitgevoerd werden. Tot beoorieeling der verbeteringen volgden we de voormelde puntenschaal. Voor drie droogasten te Vlamertinghe heeft de Jury doen opmer ken dat er alleenlijk spraak is van het verbeteren van droogasten voor hop en met voor cliicoreiwortels. Daar het Staatsbestuur eene milde toelage van 1200 frank verleent aan het Hopverbond, zal de toezichtsraad aan al de deelnemers, die minstens 50 punten behaald hebben, eene premie toekennen volgens de uitgevoerde werken.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 20