Hopverbond van het Land van Poperinghe. 127 (1) Zwavellevert, foie do soufre io te verkrijgen bij de apothekers en drogisten. Indien de pluktijd den 21 Augustus begint, zullen de tentoon stellingen van hop moeten vervroegd worden. Een mengsel van petrol en zwavellever, (1)in water opgelost, schijnt integendeel met eenen goeden uitslag te zullen bekroond worden indien de ziekte niet te ver gevorderd is. Ziehier hoe men die oplossing bereidt men neemt 1/2 k. brnine zeep en 1 liter petrol op 100 liters water. Men laat eerst de zeep smelten in kokend water, men giet dan die loog bij den petrol in een beirvat nu wordt alles goed ondereen gewerkt en men voegt er eindelijk het water bij. Ri genwater of water vrij van kalk is te verkiezen gewoon water kan men evenwel malsch maken met er wat soda of borax bij te doen. Bij dit mengsel voegt men nog 300 grammen zwavellever (potaschsulluur) per 100 liters water. Die oplossing heeft weinig of geen do dend vermogen op de eieren der roode spin juist daarom zal men twee of drij keeren achtereenvolgens besproeien, best met drie dagen lusschenpoos, Men vergete niet met eene goede pressing te spuiten derwijze dat de bladeren duchtig aangeraakt worden. Ziedaar de meest doel treffende oplossing, bij de Engelsche hopboeren in gebruik. Wij raden de planters aan hunne oplossing op enkele planten te beproeven, vooraleer voor goed aan ’t werk te gaan. Tabaksap schijnt ook goed te zijn. De hop fel wasschen, met klaar water, is allerbest. Voorkomende middels der ziekte zijn altijd te verkiezen boven geneesmiddels daarom willen wij dit artikel niet eindigen zonder nogmaals de aandacht der hoptelers te vestigen op de noodzakelijk heid van de planten in de beste levensvoorwaarden te stellen onder alle opzichten derwijze dat zij het grootste weerstand vermogen bieden aan alle aanvallen van vijanden en ziekten Ons dunkeus, moeten wij eerst en vooral zorgen dat de plant in volle levenskracht verkeere en a'zoo een ongeschikt midden biede aan sporen woeker- zammen en diergelijke vijanden die toch altij 1 en overal te vinden zijn men behandele dus doel uatig de hopvelden onder opzicht van grondbewerking, bemesting, beschutting, onderhoudbewerken, enz., en overeenstemmend met de regels der levensleer. Veders dient de vijand bestreden te worden wanneer hij zwak en klein is hij moet in de wieg verwurgd worden ofwel, wat nog beter is, men moet hem die wieg ontzeggen dat men de staken vervange door ijzerdraadstelsel. dat men in de kepers en stijlen creosoteere dat men de hop bij tijds wassche en de roode spin zitop straat. M. H.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 19