De Hoptuinen hser emi eiders L42 Het Is wonder dat onze hop zoo goed heeft kunnen weer staan aan de verzengende warmte sedert zeven weken. Sinds eenige dagen is het wat verkoeld intusschen vormen de hellen zich snel bij de late hopsoorten, en de vroegere hop is rijp geworden ook hc^ft de roode spin, met den rossen honig, niet veel meer gevorderd. In het land van Aalst heelt de regen, Zon dag laatst, veel deugd gedaan. In het Poperingsche plukt men reeds de producten zijn uitstekend voor kwaliteit, alhoewel de opbrengst de middelmaat niet overtreft. Over den Engelschen hopoogst laat de voorname handelaar Lemay telken jare een merkwaardig verslag verschijnen, waar aan wij het een en het ander zullen ontleenen. a De hop is wel gerijpt, en bevat veel lupu'ien wat de hoedanigheid betreft, zal de Engelsche groeite eene van de beste zijn sinds menige jaren Hel beschot zaï zoo ruim niet zijn als verleden jaar, doch ’t zal vermoedelijk 3000,000 centenaren bereiken, dat is enkel de helft van het jaarlijksch verbruik. Vanwaar zal de andere helft komen Dultschland heett straf geleden van de dorre hitte, en zal geen hop over hebben om er uit te voeren metterdaad koopen de Duitschers er reeds in het vreemde Amerika, met zijn overgroot bierverbruik, zal ook weinig hop mogen uitventen aan Europa, behalve producten die reeds bij contracten verkocht waren Der halve ziet de toestand er gunstig uit voor den Engelschen hop planter. De voorraad van 1909 en 1910 is uitgeput, en daar is nog weinig oudere hop te koop, vermits België en Duitscbland dezelve opgekocht hebben. Nogmaals wakkeren wij de hop- boeren aan om zorgvuldig te plukken en te drogen puike hop zal ongetwijfeld uitgevochten worden. Wat den toestand in Duitscbland aangaat, we kunnen niet beter doen dan de bijzonderste gegevens uit het bericht der belangrijke lirma Joh Barth Sohn (Neurenberg) overnemen. Gedurende twee maanden met aanhoudende droogte is 't vooruitzicht op den hopoogst in alle hopkwartieren verslecht. Daarbij had men 't gerucht verspreid dat de brouwerijen zeer schrap zaten in hop- voorraad. en zouden gedwongen zijn rap nieuwe hop te koopen. Zoo dreef men de prijzen voor beschikbare waar (1910) tot 300- 325 mark (375-400 fr.), voor twee- of driejarige hop tot 220 frank. Ook was 't niet Ie verwonderen dat de nieuwe hop, binnen veer tien dagen, aldra van 259 mark (312 fr.) lot 410 mark (512 fr.) steeg, of beter gezegd, opgedreven werd. Een erstige reden voor

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 18