DE HOPBOER De prijzen oer nop öinsi ne jongste Gginpegne 7° Jaargang November 1911 De Opsteiraad bestaat uit vertegenwoordigers 1. 3. Maandelijksch Tijdschrift der Poperingsche, Brabantsche en Aalstersche Hopbonden van al onze hopstreken. ’t Zal onze lezers voorzeker niet onaangenaam zijn de tabel der hopprijzen voor oogen te krijgen. Tletjaar 1911 is een gezegend jaar voor velen, voor dezen ten minste die hardnekkig den strijd voeren tot verbetering der bopcultuur en alle wen schel ij ke middelen toepassen. Weliswaar zijn eenigen door droogte enz. beproefd geworden, doch, daar de prijzen loonend waren heeft men in 't algemeen nog al geld gemaakt. Belangwekkend is het den gang der prijzen, gedurende het hopseizoen na te gaan. INHOUD 1. Berichten. Verg 'deringen. 2. De prijzen der hop en 1911. 3. Geeft thans potasch en fosfoorzuuimesten. 4. Hoptannine. 5. De plaatselijke prijskampen in 1911. (Vervolg) Alle briefwisselingen betrekkelyk het Maandschrift moeten gezonden worden aan de.i Hoofdopsteller van De Hopboer Keizerlijke Plants te Aalst. De Opsteiraad van De Hopboer - is ni.t veraniwoordelyk voor den vorm of den inhoud der annoncen. BERICHT 1. De planters welke voornemens zijn een ijzendraadveld aan te leggen mogen zich richten tot M. L. Van Droogenbroeck te Sint Ulrich-Capelle ten einde plans, devis en alle wenschelijke inlichtingen te bekomen. In deze laatste tijden is het menigmaal gebeurd dat er gezamentlijke aai koo- pen gedaan werden van gecreosoteerde hopstijlen die als tele- graafspalen reeds gediend hadden en aan zeer betamelijks voor waarden konden aangeschaft worden. VERGADERING. Studiekring ter bevordering der hopteelt. De leden van den studiekring van het Land van Aalst worden dringend aanzocht de vergadering bij te wonen welke Zondag aanstaande, 26 November, om 15 ure, zal gehouden worden bij M. Serafien Kiekens, Brusselschen steenweg, te Aalst. DAGORDE De creosoteerdienst in 1911-1912. De Propaganda in de Brouwerij. Proeven er prijskampen in 1912.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 5