- Geeft thans potasch- en phosfoorzuurmest aan de hopakkers. 164 Zedeles. Voegen wij er onmiddellijk bij dat het nog niet gedaan is met hop te verhandelen en dat de brouwerij nood lijdt Gelukkige brouwers die binst de tentoonstellingen eenige goede baaltjes hop aanschaften I Waarom doen zij het niet in grooter getal? Mochten wij er zoo in slagen de Engelsche markten terug te veroveren ’t ware eene zegening voor ’t Belgisch hopkwartier. Welaan zulks is ver van onmogelijk te zijn verbeteren wij meer en meer onze producten en dit komt van zelve. Denkt er aan, Planters. Denkt er dikwijls en veel aan. Onze bonden, zij ook, kunnen daartoe veel bijdragen. Minerale vetten geven zware en rijke hopbellen alsook veel wêer- standvermogen aan de plant tegen allerhande aanvallen van ziekten en vijanden. 't Is thans het gunstig oogenblik om dit werk te verrichten. Men zal bemerken dat de meeste vetten die men in de hopteelt benuttigt vooral stikstofhoudende meststoffen zijn en betrekkelijk weinig fosfoorzuur en potasch behelzen. Het is nochtans alge meen bekend dat fosfoorzuur en potasch eenen bijzonderen goeden invloed uitoefenen op de vruchtontwikkeling, in andere woorden, op de hopbellen, als wanneer de stikstof integendeel de plant meer groeikracht aanzet. Stikstof geeft gewicht, fosfoorzuur en potasch geven hoedanigheid Welnu de hopkweeker moet zooveel moge lijk het een en het ander betrachten daarom ook moet hij eene gepaste verhouding in zijne meststoffen daarstellen en, benevens de hofmesten eene zekere hoeveelheid minerale hulpvetten ge bruiken. Alzoo doende zal de plant ook kloeker worden en meer Waar is de hop naartoe zal menigeen vragen. Zij trok van Poperingen gelijk van Aalst de zee over, naar Hngeland. Thaos herinneren wij ons de spreuk Als Engeland vraagt varen de hopboerkens ivel 1

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 8