185 prijzen .1. Descamps, W« Aug Struve, Livin Struye, 85; II. Kestolyn, Jules Hardeman, 84 Alois Coenc on AH'. Rklez, 83 H. Planqlieel, 81. Tweede prijzen K. Aernoudt 78 S. Dauchy en R. Smagge 77 Jul. Mon- kerhey on G. Rouseré, en R. Rouseré,75. Derde prijs K. Deweerdt, 60. 2. VREEMDE SOORTEN (coigneau). Eerste prijzen. - Liv. Struye, 85 J, Descamps, 83. AANMERKING. In twee baaltjes was er straffe houlreuk waar te ne men bij enkelen kon het plukken beter verzorgd zijn. Gewestelijke toogdag. Ter oorzuke van het afbreken van het oude stadhuis van Poperinghc was de hoptentoonstelling verplaatst, naar het ruime lokaal van het Volkshuis. In die groote zaal stond het al vol met keurig geschikte rijen baaltjes talrijke opschriften wezen den weg aan. et de punienkaart van elk lot gaf de uit spraak van tie jury op Doelt merkt goed aan dat op den gewes- telijken prijskamp alleenlijk aanveerd worden de hepbaahjes van eerste klas, die meer dan 80 punten behaalden op de plaat selijke keuring. Zoo stelden de dorpen enkel prima-hop ten toon. Dewijl er, dit jaar, in het lokaal van het Volkshuis maar dezen Vrijdag, 22 September, alleen kon toogdag zijn, hield de bond van de stad Poperinghc dan ook zijn plaatselijke tentoon stelling zoo kwam het dat er nevens meer dan 120 balen puike hop, er nog eenige minderwaardige stalen ten toon stonden Èn in die ruime zaal was ’t een gedrom zonder weerga hop- kweekers, kooplieden en brouwers bij de vleet Van al de hopgemeenten van het Land van Poperinghe en ook uit verscheidene dorpen van het Eransche Noorden waren zij in groot getal opgekomen die weetgierige hopboeren, die belang stelleu in den vooruitgang van de Belgische hopteelt Als zij daar nu die verbeterde produkten nazagen, dan spra ken zij gewis onder malkander over hetgene onze hop over tien jaar was. Zij behoefden slechts de uitgelezene produkten te ver gelijken mei die eenige staaltjes van de oude mode >- willen of niet, zij riepen weldra uit Welk verschil En de hopplanter, die met zijne gezonde rede de werkzaam heden der vereenigde landbouwers overweegt, zegt dan bij zich zelf Het is in de inkomende rechten op vreemde hop niet dat het eenige redmiddel van de hopcultuur gelegen is. De hop- kweek kwijnde die bron van welstand ging verdwijnen Maar wij hebben onze krachten vereenigd wij hebben onze cultuur verbeterd wij hebben durven deelnemen aan de tentoonstel lingen hier, en te Luik, en te Brussel wij hebben nu weerom hop van eerste kwaliteit Aan dien vooruitgang der vereenigde hopkw eekers zouden er nog veel willen deelnemen. Kopplanters van Westvleteren, Langemarck, Kemmel, Reniughelst, Dickebusch en elders, die op den toogdag te Poperinghe waren, zeiden het luidop dat zij geerne zouden in een plaatselijken hopbond vereenigd zijn. De eenen zouden alzoo zich kunnen aansluiten bij de reeds bestaan de hopbonden van Crombeke en van Westouter de andt re zou-

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 13