I 186 den samen eene beroepsvereeniging op hunne gemeente kunnen stichten. Verre liet grootste deel der hopboeren treedt de we tenschapelijke inrichting bij zij worden van langs om zeldza mer degenen, die te Poperingho on elders de bonden blijven beknibbelen en in den ouden slenter voortleven. En brouwers en kooplieden stellen ook meer belang in de syndikale werking der hoptelers. Talrijke afgeveerdigdon van de brouwersbonden van Veurne-Ambacht, van ’t arrondisse ment Yper, van hot Kortrijkschr, van ’t arrondissement Rous- selare, zelfs een Hollandsche brouwer, M. P. De Ilesselle van Hcerle (Hollandsch Limburg) zijn gekomen om practische kennis van de verbeterde producten op te doen. Benevens hen. zijn ook aanwezig de opstellers van twee degelijke vakbladen Le Petit Journal du Brasseur (Bruxelles) en Les Industries de Fermentation (Bruxelles). Moeilijk ware het de namen van al de handelaars, zoo Belgische als Fransche en Duitsche, aan te stippen, zonder bij vergetenheid den oenen of den anderen na te laten. Wat hoorde men daar al redekavelen Welke puike waar welke welriekende, lupulienvolle hop!» Zoo spraken de talrijke bezoekers bijna eensgezind. Er zijn toch altijd ook beknibbelaars vooral uit afgunstigheid, omdat hunne hop zooveel punten niet bekomt als deze van hun gebuur of van een anderen gildebroeder. Buiten die vitters, spraken allen gelijk. De heer Coduelle stipt dit zelfs met genoegen aan. in zijn voortreffelijk blad Le Petit Journal du Brasseur. Doch hij voegt er nog bij Omtrent al de stalen die wij gezien heb ben, vertoonden een schoon groene kleur. Zij bewezen dat er aanzienlijke vooruitgang gedaan is. Zij betoonden dat het voor zeker mogelijk is hier ook die kenschetsende kleur der Beiersche hop te bekomen. Sedert twee jaar ook waren de hopboeren gewaar geweest bij ondervinding- dat de handelaars, vooral de Duitschers, zulke groote voorkeur geven aan groene hop. Dat was de spoorslag om redematig te drogen, zoodat de bellen er glim mend groen en goed op knop uitzien Onze bondsleden halen er eere af dat zij zoo schrander de lessen der voordrachtgevers toepassen en de vereischten van handelaar en brouwer pogen te voldoen. Zoo moeten zij volhouden Bijzondere prijskamp der Sint-Roclius’ Gilde. Over het algemeen, zoo zegden we reeds, was het puike waar die aangeboden werd op den toogdag. Evenwel waren het de stalen welke de leden van Sint-Rochus’ gilde uitstalden, die het meest de bewondering eischten. Sedert eenigeu tijd bestaat er een Studiekring' om Popering- sche hopteelt door proefneming en propaganda te bevorderen. Een twintigtal hopboeren en landbouwleeraars, vereenigd in die Sint-Rochus’ gilde, hebben zich verplicht a) proeven te doen over teeltwijze,bemesting, ziektenbestrijding, of bereiding

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 14