187 van al lot Buggies van producten it) ofwel jaarlijks een kleine voordracht of een kort verslag te geven in de algemeene vergadering. Het mees tendeel der leden hebben liever proeven te nemen, en van dit jaar hebben zij, met het oog op het Congres van Charleroi, beproefd de hoppe ■- op zijn Duitsch te bereiden. liet zijn de uitslagen van hunne proefneming die daar ter navolging ten toon staan Wat men daarover denken mocht, staat goed ver tolkt in Le Petit Journal dn Brasseur Vooraleer lof uit te spreken, beginnen wc met eene proeve die niet goed gelukt de Groene Bel schijnt niet wel te gedijen te Poperiugho het staal zag er nog al dof uit. Integendeel de twee teelten van Saazer hop en een hebben zich nog al wol aan het klimaat gewend hun kleur is liefelijk groen, glimmend, bijna alzoo glanzend als de stalen Buurinsche hop. die. wat uitzicht en kleur betreft, waarlijk keurig en prachtig waren. Landbouwers, handelaars, brouwers en vakkundigeu. allen waren het eens om te bekennen dat do leden van den Studie kring weldra de volmaaktheid zullen nabij komen. Bekomen eene eerste premie (met minstens 39 punten op 40), met stalen Buurinsche hop Félix Vancayseele, G. Van Eecke, Jules Hardeman, 39 1/2 punten II. Boeket, Wwe Ooghe, Henri Cappelaere We Pety, Const. Verdonck, Jul. Kinget, Cyr. Decae, Aug. Lefebvre, 39 punten. Bekomen eene tweede premie (met minstens 36 punten op 40) Ed. Brutsart en Jol. DeJonghe, met Buorinnes H. Boeket en Jul. Hardeman, met Saazer hop II. Cappelaere, met Précoce II. Boeket, met Buggies en Groene Bel. De toogbaaltjes van den Studiekring werden ook naar Char leroi opgezonden, om aldaar tijdens het Brouwerscongres tot aanschouwelijk onderwijs te dienen in de voordracht van M. Niserez Immers te Charleroi was er geen tentoonstelling van hop, noch geen prijskamp, zooals sommigen zich ingebeeld hebben. Door dezen bijzonderen prijskamp hebben de leden van Sint- Rochus’ gilde bewezen dat het mogelijk is hier in België hop te prepareeren (plukken en drogen), die de Duitsche producten zou evenaren, indien de onze kleiner van bel en meer gesloten waren. Wat is hiervoor de groote hinderpaal? Deeenige manne lijke planten die hier en daar nog te ontwaren zijn; en verdors, de grootere onkosten van zorgvuldig plukken en verlezen, die door een merkelijk hoogeren prijs zouden vergoed zijn. Welke de beteekenis van dezen toogdag was, welke de ken merken, de deugdelijkheid en de handelsweerde der Popering- sche hop zijn, welke vereischtcu de brouwer moet inzien in hot beoordeelen der hop, dat heeft de Ecrw. Algemeen Secretaris breedvoerig in de voordracht verklaard, welke door eene volle zaal belanghebbenden aandachtig aanhoord werd. Dat de vereenigde hopboeren dus voortgaan op den weg der verbetering! Dat zij de achterblijvers opwekken en medestuwen om door het syndikaat en door de tentoonstellingen tol het verbeteren van al de Belgische producten te geraken

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 15