Waarom het noodzakelijk is eene nieuwe methode te gebruiken om de weerde der hop vast te stellen. BELANGRIJK BERICHT. 188 A. De Jae&her. een De verbetering van eene nuttige plant eischt eenen standregel om de hoedanigheid en de weerde te bepalen. Door de too it) Verslag van een Amerikaansehe vakman, Dr W. W. Stockberger. De leden van de hopbonden van ’t Land van Poperinghe die geen lid zijn van een plaatselijkeu Boerenbond, kunnen ook h<-t degelijk weekblad De Hoer ontvangen, mits een jaarlijksche bijdrage van een frank. De Hoer verschijnt als weekblad. 52 maal ’s jaars dit blad geeft telkenmale artikels over bemestingen akkerbouw, vee teelt andere rnehienteelten. hovenierderij. bulletijns over den handel in meststoffen en veevoeder, in snikerijen en hoppe, in allemande landbouw voortbrengsels. Het is het nuttigste week blad dat een verstandige landbouwer lezen kan Die reeds ingeschreven zijn, zullen tegen 15 December, post k wit taneie voor 1912 ontvangen met <1. n postbode. Die nog begeeren in te schrijven op De Hoer, voor het jaar 1912. moeten hunne eerste inschrijving aanvragen bij den Eerw. heer De Jaegher te Poperinghe of bij M Muyssen te Proven of bij M. Ackerman, te. Crombeke of bij M. Delanote. te Westontre of bij M. Desmadryl, te Vlamertinghe. Deze inschrijving nemen voor den 12 December, om het weekblad van den Belgischen Boerenbond regelmatig te ontvangen Het Hopverbond van Poperinghe. Te dikwijls hoort ge van beknibbelaars en kortzichtige hop planters - De hopbond kan mij maar weinig baten De prijzen in de tentoonstellingen zijn te klein wij kunnen daar voor al die verbetering in ’t kweeken. in ’t plukken en in ’t drogen niet doen Dat zijn boeren die onze beweging niet begrijpen. Door de samenwerking beoogen we vooreerst verbeterde kweekwijze en verbeterde bereiding der producten door de gewestelijke tentoonstellingen maken wij de goede faam onzer veredelde producten bekend door onze deelneming aan internationale toogdagen en door onze propaganda bij in'andsche en bij vreem de brouwers, hebben wij reeds verbetering in den handel en betaling onzer producten volgens kwaliteit bekomen. Dei halve beboeren al de hopplanters hun syndicaat verkleefd te zijn, om den roem der Belgische producten te vermeerderen en den toestand van de Belgische hopteelt herop te beuren. Daarom ook cere en dank aan die edelmoedige hopboeren, die reeds op het eerste uur de baanbrekers geweest zijn, en die onverpoosd ieveren voor den vooruitgang 1

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 16