I 190 - cene internationale kaansche en europeesche hop, ten einde eenen standregel voor de bepaling-hunner weerde vast te stellen, is gedaan geweest. Die hoppen van sommige landen hebben nen grooten naam verworven moeten wij daarom denken dat nergens dan in die landen goede hop i o vi- d n is Bene zaak die men te veel uit het oog verliest is dat er een oneindig verschil aan aroma kan be staan tusschen hoppen in de zelfde streek geteeld. Dit verschil is aan vele oorzaken, maar voornaamelijk aan de soort toe te schrijven. Zekere variëteiten hebben eene zeer eigenaardige aroma en het schijnt dat bij middel van de kruising deze nog grootendeels kan gewijzigd worden. Wat meer is. de aroma hangt voornamelijk al' van het tijdstip waarop de hop geplukt is. De vluchtige olie, die de aroma teweegbrengt, vermeerdert naarmate de hop meer rijp wordt ziedaar waarom rijpe hop meer riekt dan onrijpe. Verders kan de wijze van drogen en bewaren ook de aroma nog wijzigen. Deze enkele bemerkingen doen zien van welk klein belang het is voor eene hop van dit of geen land herkomstig te zijn. Ware er een vaste regel waaraan men de hoedanigheid van een gegeven produkt kon vergelijken er zou zulk groot verschil in de waardeering niet meer bestaan Voorliet natuurlijk en scheikundig onderzoek der hop is eene vaste methode onontbeerlijk. Voor de hoedanigheid ook zijn er regels noodig want eene echte bepaling is maar mogelijk voor zooveel zij overeenstemt met grondvesten door iedereen aan genomen. Hetveging ten uoordeele eener internationale methode. Bij gebrek aan iulichtigen nopens de teelt en ter oorzake der valsche statistieken over de uitgestrektheid der teelt eu de jaar- lijksche opbrengst, wordt, zoowel in Europa als in Amerika de hophandel gedwarsboomd. Het ware dus hoogst wensehclijk dat er overeenkomst werd aangegaan om eloofsweerdige verslagen en statistieken te kunnen geven. Ter gelegenheid van de inter nationale hoptentoonstelling te Berlijn, vereenigden al de ver tegenwoordigers der hoptelers om te beslissen over de inrich ting van een internationaal bureel, enkel voor doel hebbende alle mogelijke inlichtingen nopens de opbrengst, het verbruik en de weerde der hop te leveren. Er werd een comiteit ingericht om alle voorstellen te onder zoeken en ze aan al de hopsijndikatcu der vorschillige landen bekend te maken. Einde Augustus 1909 werd er ook in Bo ltonnen eene algemeeue vergadering vastgesteld voor de alge- veerdigden dor planters uit alle landen. In die vergadering moest men cene internationale methode vast stellen om de hop te schatten.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 18