De Tentoonstellingen van Hop in het Land van Poperinghe. 179 Voor de zevende maal is het dat het Hopverbond van het Land van Poperinghe op elke hopgemeente ecu plaatselijken prijskamp, en te Poperinghe een gewestelijke tentoonstelling van hop ingerieht. Al die prijskampen mogen ernstig heeten, en ook welgelnkt dat is het oordeel van onpartijdige bezoekers die tot den land bouwersstand, tot den handel, of tot de brouwerij behooren dat is de meening, welke de berichtgevers van Le Petit Journal du Brasseur en van Les Industries de Fermentation in hunne bladen zonder vooringenomenheid en zonder dweeperij neer schreven. Ernstig zijn die prijskampen voor hetgene de staalneming betreft. Streng hebben de bestuurders der hopbonden er aan gehouden dat de tentoongestelde baaltjes geheel en al aan de hop van den spijker zonden gelijken daarom hebben vreemde staalnemers de baaltjes op den zolder zelf des planters gevuld en verzegeld, en de beschikbare hoeveelheid zorgvuldig nage zien. Wel is waar bevalt die maatregel niet aan sommige leden die daarom aan de tentoonstellingen niet meer deelnemen maar de stalen zijn de wcerspleet van den voorraad welke de handelaars bij de planters kunnen vinden En toch genieten de prijskampen meer en meer bijval bij de hoppekweekers, die eraan houden hunne betere produkten aan brouwers en kooplieden te toonon. In 1905 waren er 118 deelnemers in 1906, reeds 116 in 1907, dan 189 in 1908, reeds 208 in 1909, dan 244 in 1910. klom het getal tentoongestelde stalen tot 330 Voor de zevende tentoon stelling in 1911 waren er 384 baaltjes. Het was gelijk een schrandere beoordeelaar zei Van jaar tot jaar zijn er meer deelnemers maar ook betere stalen hop Met groot genoegen, hebben we, dit jaar, al de bonden een belangrijk deel in den toogdag zien nemen. De hopbond van Poperinghe kwam op met 111 baaltjes Watou met 79 Grom- bebe met -18 Elverdinghe met 30 Vlamertinghe mot 25 Pro ven met 21, on Westouter met 19. Daarnevens komen nog de stalen van den studiekring voor hopteelt.

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 7