5 E. Natuurkundig en economisch mijden. 2. De luchtst. eek. Het graafschap Kent alleen omvat nabij de 2/3 der Engelsche cultuur. Wij zullen ons dus vooral met het beschrijven der Kentische hopcnltuur onledig houden en midden van den ho/ van Enge land - zoe noemt men dit graafschap onze teute, tusschen in deze der Londcnsehe plukkers, neerslaan. 1De grond. De Kentische hopvelden zijn aangelegd in besten leemgrond waarvan dikke lagen soms op groen zand ofwel op krijtaarde berusten. Beter hoedanigheid van grond zou men te vergeefs ergens opzoeken. Overigens de Kentstreek staat gekend als de vruchtbaarste van het Engelseh koninkrijk en hare grond is zoo geschikt dat dc opbrengst met de hoedanigheid der oogsten gepaard gaan. Welke prachtige boomgaards, weiden en hop velden roept de vreemdeling uit bij zijn bezoek in het graaf schap Kent. Welke sterkgebouwde koeien en schapen ontwaart men overal bij groote kudden, in vette weiden grazend 1 Dit alleen zegt genoeg wat do grond in Kentland is. Het klimaat is zacht en kent geeuo overdrevene warmte noch koude. De schapen gaan ’s winters uit ter weide juist gelijk in den zomer en vernachten er in open lucht. Er valt gemiddeld per jaar 65 tot 75 centimeters water, dut min als bij ons, dewijl de gemiddelde warmtegraad ook rond de 10° mag geschat worden. Nu, zooals wij hooger zegden, de warmte is in Kent gelijkmatiger dan bij ons. 3. - De nitbatingswijze. Engoland is een land van groote eigendommen en tevens van groote cultuur veel meer nog dan in Belgie ziet men de buiten lieden naar de steden en nijverheidscentrums uitwijkeu, doch de boeren gebruiken er landbouwmachioueu op groote schaal en hebben overigens vele akkers in weilanden herschapen. Op 20 landbouwersgezinnen zijn er 19 die hunne boerderij in huur of pacht houden. Men berekent dat de landelijke eigendom van Engeland in handen is van 180.000 eigenaars. Een zeker ge tal onder dc eigenaars boeren zelf, doch het grootste deel ver huren hunne eigendommen.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 11