i 20 K. der akkers, en vooral langs den Zuid-Westerkant, groven zeildoek waartegen do winden komen stooten en hunne macht verijdelen» Waarom doen wij niet hetzelfde De pluktijd vangt aan op't einde vang de Oogstmaand. Hij duurt 3 weken. In de Kentstreek alleen bevinden zich alsdan rond de 70.000 Londensche plukkers men telde crovereenige jaren juist 07.Ó70. Bijna al deze plukkers bestaan uit wer- kersgezinnonmans, vrouwen, kinders klein en groot, die voor enkele dagen aan den Londenschen wereld ontvluchten, om, in het lierte van Kent, voorraad aan lucht en gold te komen opdoen. Niets is eigenaardiger om nagaan Een bopplanter die 20 hectaren hop te plukken hooft gebruikt 140 tot 150 plukkers men treft planters aan die over meer als 1000 plukkers beschikken. De plukkers verdoelen zich in groepen van 10: elke groep heeft zijn brigadier die de ranken afsnijdt en aanbrengt, de geplukte waar helpt wegen en opladen als ook de bezoldiging ontvangt en verdeelt. Het plukken wordt betaald tegen 45 tot 70 centiemen de 10 kilo zoo kunnen goede plukkers tot 1 frank daags verdienen. Van den hopboer krijgen do plukkers nachtverblijf in schuren of stallingen, strooi en zakken voor bedding, takkenbossen voor branding en water voor te koken en te wasschen. De planters, die een groot getal plukkers aannemen, geven hunne plukkers tenten, die juist zooals legertenten op eene uitgestrekte weide opgeslegen worden, soms 100 tot 200 bij elkander. Men plukt meest altijd in groote lijnwaden bakken daarin

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 26