47 4° Onze merken zijn onbekend. De Engelsche invoerhandelaars maken dus geheel weinig het waarborgsmerk van Aalst of van Poperinghc bekend zij ver kiezen dat de balen ook geen opschrift van Aalst of van Poperinghc zouden dragen, om ze, zonder aanduiding van herkomst, als vreemde hop aan de brouwers te kunnen afzetten. Zelfs is 't meermaals gebeurd dat het gemerkte lijnwaad te Londen afgerukt werd, om de baal met nieuw paklinnen te herkleeden. Tot nog toe is het stadsmerk, op de balen geschil derd, niet gunstig genoeg gekend Soms valt het ook voor dat er nopens de herkomst der Belgische hopsoorten en de waarborg van de stedelijke merken en getuigschriften van Aalst en Poperinghc valsche uitleggin gen aan de Engelsche brouwers verstrekt worden, niet alleen door de Engelsche, maar ook door... vreemde handelaars. Getuige daarvan de briefwisseling van MM. Gridley, Cattloy en C°, groothandelaars te Londen, met den heer burgemeester van Poperinghe. Uit de belangrijke brieven, welke het gezag hebbend vakblad The Brewers’ Journal overdrukte (15 Dec. 1011), blijkt het dat handelaars bij brouwers beweerden dat het loodmerk en het getuigschrift van Poperinghe-stad niet in alle eerlijkheid toegekend werd, zoodat alle hop in België en in Noord Erankrijk gewassen als Poperingher stadshop met zegel en certificaat kon verkocht worden. Ook hebben de eerlijke handelaars Cattley en Gridley de gelegenheid te baat genomen om in twee voorname vakbladen geheel de instelling en de waarborg der Poperingher hopwaag te laten kennen. The Brewing’ Trade Review besluit daaruit, dat de brouwer die balen koopt met aangehecht lood en getuigschrift van Pope land) en zoo geven de factors zo dikwijls uit voor hetgene zij niet is. Waarom gaan die tusschenhandelaars alzoo te werk Omdat zij vreezen dat veel Belgische hop als dusdanig niet gretig zou aangenomen worden, bieden de factors uit eerster hand onze hop aan als Belgische en zelfs voor de Aalstersche en de Poperingsche eischon zij van de Belgische handelaars het lood en het getuigschrift der stadswaag Alzoo zetten zij deze ongemerkte balen over aan de handelaars, die ze dan aan de brouwers verkoopen naar beliefte, soms als Engelsche waar, soms als Belgische, soms als Duitsche.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 29