48 5° De huidige ineening der Engelsr.hen. (1) Le Petit Journal du Brasseur. Bruxelles. 1ftHf p. 4fi2. ringite mag wel zeker zijn dat de erin bevatte hop gebied dier stad herkomstigis. van ’t grond- Gelijk de Berlijner hoptentoonstelling in 1908 onze verbeterde hopsoorten veropenbaarde aan de Duitschers, zoo ook heeft de invoer van betere Belgische hop in 1911 zekeren ophef gemaakt in Engeland. Ziehier de getuigenissen van drie verschillende vakbladen. A> Allgemeine Brauer- und Hopfenzeitung. verschij nende te Neurenberg, schrijft in nr241, October 1911, als volgt: So werden zahlreiche Poperingher I-Iopfen zu billigoren Preisen xerkauft als Englische, obwohl sie gcrade in diesem Ja'ire zu Brauzwecken vorzüglich ge eignet sind. Deze aanhaling is ontleend aan het bericht over de Londener hopmarkt liet beteekent Talrijke loten Poperingher hop werden aan billijker prijzen dan de Engelsche verkocht, alhoewel zij gewis dit jaar voortrejjelijk geschikt zijn voor het bierbrouioen. B) The Brewing Trade Review (Tarnden. 1 December 1911) bekent maar rechtuit hoeveel de Belgische hop een goede faam verdient. Poperinghe and Alost hops have met with attention, and the prejudice existing amongst some consumers against them, has been almost entirely removed. Considering the excellent quality they show this year there is every reason for their favourable reception. Dat wil zeggen De Poperingher en de Aalstersche hoppen hebben veel belangstelling aangetroffen het vooroordeel dat veel brouwers tegen die produkten hebben, is bijna geheel verdwenen. Dit jaar vertoonen zij eene uitmuntende hoeda- nigheid daarom bestaat er alle reden om ze liefst aan te koopen. C) Aan den opsteller van Le Petit Journal du Brasseur, het voortreffelijk technisch weekblad voor brouwers en mou ters. had een brouwer de vraag gesteld zijn de Engelsche hop pen te verkiezen boven de Belgische producten De ervaren man van ’t vak M. Johnson antwoordt daarop (1) Le Golding d’East Kent est de beaucoup supérieur aux hou-

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 30