50 7« Kan de Helgische Regeering meedewerken? dusdanig getrokken en verkozen worden. Dit of geen handels merk zou dan zonder hindernis op de balen mogen staan als reclaam. Maar, naar onze bescheiden meening, zijn daar nog niet gekomen, doch wij kunnen er komen als iedereen mêewilt. Toen we, onder het geleide van onzen gedienstigen en ervaren consul M. Pollet, onze studiereis in en om Londen deden, dan hebben wij ook waargenomen dat de consulaire inrichting van andere landen verre boven de onze stond, althans in zake hop en fruithandel. Te Londen hebben de Regeeringen van Denemarken, Ne derland en Duitschland bestendige vakkundigen benoemd, die in handelskennis en landbouw bedreven zijn Deze studeeren aldaar geheel den gang der markten van landbouwproducten, vorschen de eischen der verbruikers na, lichten gedurig hunne landgenooten in nopens al de aangelegenheden van den handel in landbouwvoortbrengsels. In een woord 't zijn de opspoorders of de verkenners voor hunne landgenooten. Zou de Belgische Regeering niet ook een landbouwingenieur als landbouw- en tuinbouwconsulent te Londen kunnen aanstellen, die den algemeenen consul zou tot hulp dienen, en die daar bestendig verblijven zou? Tijdens een langdurend verblijf zou die consulent geheel do doening van den Engelschen handel kunnen nagaan, de ver- koopsvoorwaarden die soms veranderen best.udeeren, en de Belgische handelaars en hopplanters inlichten over den stand der hoptuinen, de eischen der brouwers en den gang der hopmarkt. Gewis zou do Belgische hophandel daaruit veel voordeel trokken, juist gelijk de handel in alle andere landbouwproduc ten.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 32