De Bevordering der hopteelt. 1 Si DERDE DEEL. A. - De hopcrisis. B. Oorzaken der hopcrisis. Waaraan is die slapte van den hophandel, waaraan is die verkwijniug van de hopteelt te wijten Onze studie over de teelt en den handel der hop in Engeland zou niet volledig zijn, indien we niet handelden over de Engcl- sche hopcrisis en over de middelen die tot bevordering der hopteelt aangewend worden Reeds in 1878 vermoedde Ch. Withehead' 1 jdat de hopcult uur langzamerhand zot verminderen en mogelijks verkwijnen zijne meening staafde hij hierop dat do hoppekweek in Engeland van jaar tot jaar meer onkosten vergde, en dat Amerika, Duitsehland, België en andere landen steeds meer en meei' hop in voerden. Sedertdien hebben de Amerikanen hun overtolligen voorraad jaarlijks naar Engeland overgescheept, en aldaar aan lagere prijzen aangeboden dan de Engelsche hop gold. Vooral sedert 1903 zagen de Engelsche hopboeron dezen Amerikaanschen invoer met leede oogen aan intussehen daalde on daalde ook de Engelsche hopcultuur. Het was in 190s dat een buitengewone overseheping van 3 millioen kilos Califor- nische hop geheel de hoppestreek van Kent en Worcester in rep en roer stelde. De hopteelt gaat te niet 1 Wil de Regeering dan niets doen om dezen bedenkelijken toestand te verhelpen Zoo klagen hevig de boeren, die zich tot de openbare meening beroepen men zendt smeekschriften op smeekschriften, men houdt betoogingen, ja zelfs monsterbetoogingen te Londen tegen de... Amerikaansche schenteventers Voortaan is’t al Protection (bescherming) dat de klok slaat. Middelerwijl heeft het Engelsch Staatsbestuur eene parle mentaire commissie aangesteld om de hopcrisis te bestudeeren. In zijn zaakrijk verslag vermeldt de schrijver van het Select Committee veel, zeer veel belangwekkende wenken. (t) L’Agriculture en Angleterrc, Série de traités etc.: Ch. Whitehead, La Culture du houblon, des fruits et des légutnes, p. 521. Paris, 1878.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 33