I 52 G. Eischen der hopboeren. D. Meening der vakkundigen. E. Meening van de hopcommissie. dat eene wet het gebruik beteugelen. Voorde ambtelijke commissie stelden de afgeveerdigden der planters drie middelen voor om de hopteelt herop te beuren Een inkomrecht van veertig schellingen (50 frank) per 100 pond, op alle vreemde hop die in het land komt De markeer- wet op alle vreemde hop toepassen en op alle balen het jaartal, de herkomst en het gewicht der hopbaal eischen Het verbod nog scheikundige stoffen bij het bierbrouwen te bezigen om de hop te vervangen. Wat het import duty betreft, de parlementaire commissie oordeelt dat het belasten der ingevoerde vreemde hop niet aan Integendeel al de vakkundigen, die voor het Select Committee verschenen, hielden voor dat de redding niet te zoeken was in de bescherming alleen. Zij stelden aan hunne landgenooten het voorbeeld der Duit- sche en der Belgische hopplanters voor, die door de beroeps- uereeniging tot verbetering der teelt en der producten gekomen zijn. Zij verlangden toch ook dat de markeerwet op alle vreemde hop zou toegepast worden, en dat eene wet het gebruik van hop-substitutes (surrogaten) zou Veel vreemde hop wordt naar Engeland overgebracht ’t is een geduchte mededinging voor de Britsche hopplanters, Er wordt min bier verbruikt dan vroeger. De brouwers sparen de hop zij gebruiken er min. Het bewaren in koelruimten of koelkamers bevrijdt de hop tegen gisting voor twee, driejaar. In het merken der hopbalen geschiedt er soms sluw bedrog ten nadeele der Engelsche hop. Sommige brouwers gebruiken veel surrogaten, die do hop ten deele vervangen. De teeltkosten stijgen, omdat de landpacht opslaat, en dat de landelijke werklieden schaarscher worden. Dat alles, zoo beweerden de Engelsche hopboeren, bracht bij tot den ondergang hunner geliefde teelt.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 34