53 F. Wat de Regeering deed. 1. Geen bescherming. 2. Markeer-wet. Aan haar stelsel van vrijhandel wil de Engolschc Regeering getrouw blijven. Dus geene uitneming voor den hophandel. Voor de Amerikanen ligt er in dit voorstel geen bezwaar zij hebben de groote hopcultuur, van 20 tot 100 gemeten hop- land per hoeve. Voor veel Belgische, Duitsche en Oostenrijksehe planters ware het onmogelijk een lot van 25 pockets van eigen gewas voor te brengen voor al dezen ware de uitvoer naar Engeland gesloten. Daarenboven is, bij ons gelijk in Duitschland. het bereiden der handelsbalen (zwavelen en persen) aan don hande laar overgelaten. De Engelsche handelaars hadden het seffens vast dat er in den exporthandel veel knevelarijen zouden geschieden, indien te bevelen is om de hopteelt te kunnen beschermen, moet geheel het Engelsch talstelsel veranderd worden. Evenwel de wet zou redelijker wijze kunnen eischen dat de brouwers aan de accijnsbedienden moeten verklaren hoeveel inlandsche en hoeveel vreemde hop zij bij elke brouwte ver bruiken. Dewijl omtrent al de afgeveerdigden der landbouwvereenigin- gen eischen dat het merken der vreemde hop zou verplicht zijn, zoo besluit het Committee dat er geen uitheemsche hop in Engeland zou mogen komen tenzij met het merk van her komst op de baal. Verders ondersteunt de commissie dit voorstel voor allen drank, bekend als bier, is ’t verboden scheikundige stoffen te gebruiken hetzij om een goeden smaak te geven hetzij om do bewaring te verzekeren. Wat de samenwerking en de beroepsvereeniging aangaat, schijnt het Committee bevreesd geweest te zijn van de reeds bestaande landbouwersbonden maar toch beveelt het drin gend het vakonderwijs door voordrachten en door bijzondere schriften aan, alsook het aanstellen van landbouwconsulcuton in deu vreemde.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 35