54 en de Marking Act voor de vreemde hop voorgeschreven werd. Zonder kieschheid of nauwgezetheid zou een handelaar wel, naar beliefte, op zijne balen naam en herkomst gezet hebben hij zou het daarop laten aankomen dat zijn bedrog ontdekt wierde De Britsche Regeering heeft dit ook ingezien zij blijft nog wachten om een wetsvoorstel (Marking of Foreign Hops) in te dienen. (1) 3. ll7et op bieruerualsching. Volgens de vakkundigen Egbert Hooper. Chapman en Neame gebruiken Engelsche brouwers allerhande kruiden ofwel schei kundige stoffen in plaats van hop. (2) Kruiden gelijk bitterhout (Quassia antara),gentiaan Gentiana lutea). waterklaver (Menyanthes trifoliata), chiretta (.4galhotix chirayta), kamille (Anthemis nobilis) enz. geven wel een bitteren smaak aan het bier, maar wat- kunnen zij bijdragen tot de bewaring Tannine, voortkomende uit Acacia catechu, Cinchona soorten, uit galnoten of uit bast van eiken en wilgen kan toch in ’t brouwen van bleeke ale niet verbruikt worden het kan alleen dienen bij sommige donkergekleurde biersoorten Anderzijds wenden de Engelsche brouwers ook scheikundige stoffen aan als bederfwerendmiddelen calcium-, natrium-, en potassium-sulfiden en salicylzuur. Sedert 1901 zijn zij verzocht op hunne brouwverklaringen op te geven hoeveel hopsubstitutes (surrogaten) zij gebruiken. In 1905 werden er 43.900 pond gebruikt. Volgens een man van 't vak, F. Neame, kan 1 pond surrogaat 30 pond hop vervangen in 1905 werd er alzoo omtrent 1.300.000 pond min hop verbruikt. Ook was de Regeering te akkoord met de hopcommissie om eene strenge wet voor te stellen, waardoor het gebruik van hopsurrogaten beperkt en verboden wordt. Ter oorzake van den ieverzuchtigen strijd tusschen de Lordskamer en het Lagerhuis, is dit voorstel nog niet als wet gestemd. 4. Onderricht van den hopplanter Op last van het Landbouwministerie verschenen er in het maandschrift van ’t Landbouwbeheer verschillende opstellen over hopteelt Fred. Theobald. De insecten en verwante ziekten der hop. (1) De Hopboer. 1908, bl. 4 84. (2) Egbert Hooper, aangeh. werk bl. 205. Simmonds, aang. werk, bl. 125 en volg. Report of the Select Committee, p. XX-XXI.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 36