55 (Journal of the Board of Agriculture. XV. bladz. 555 en XVI. 617 on volg.) Arthur Amos. De hopteelt. (Aang. maandbl. XVI, bl. 881- 904). Het plukken, drogen en inbalen der hop (XVII, bl. 89-103.) In verschillende landbouwersbonden hielden vakkundigen voordrachten over de teelt en den handel van hop. Zelfs richtte de nationale Landbouwmaatsehappij een hopcongres in, te Wye de voornaamste leeraars van het South-Eastern Agricul tural College traden er op als voordrachtgevers a) over de teelt der mannelijke hopplanten b) over insektenschade bij de hop c) over aanwezigheid van arseniek in de gedroogde hop. Op het reeds gemelde landbouwgesticht te Wye werd de leergang van hopteelt nog uitgebreid proeftuinen werden aan gelegd voor het uitlezen van nieuwe hopsoorten (door’t zaaien), en voor 't waarnemen van den invloed der mannelijke planten, evenals proefvelden op bemesting der hop. G. Vere^niglngen. Van samenwerking en beroepsvereeniging hielden de Eugel- sche hopplanters niet veel, ondanks het herhaald aandringen van de hopeommissie. Zij slachten niet van de Duitsche hop- boeren, die voor het gansehe rijk aldaar het machtig Hopfen- bau-Verein, met zijn talrijke afdeelingen, stevig in stand houden. Alleenlijk voor de graafschappen Hereford en Worcester bestaat een gewestelijke hopbond, Hop growers Association. die veel bijdraagt tot het welgelnkken van de jaarmarkt voor hop te Worcester. Voor het overige dachten de rijke Engelsehe hopboeren dat het voldoende was eene beweging op touw te stellen voor bescherm ingsrechteu, zonder zich algemeen om de verbetering der teelt te bekreunen. Veel gerucht en lawijd maakten de betoogingen welke de Hop Pickers’ Defence League (Verbond tot verdediging der hopplukkers) hielden te Maidstone, te Canterbury, Tonbridge, Chatham en Londen. Doch dat bracht zoo weinig aarde aan den dijk Terwijl de hopboeren zich tevreden hielden met hunne gewone Farmers Clubs of landbonwvereenigingen, waar er al niet veel voor de hopteelt uitgerieht wordt, hebben de hande laars het beter op met hunnen bond. Hop Trade Association, die ferm op de bres staat om de beroepsbolangen der kooplie den te bestudeeren en te verdedigen.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 37