56 H. Tentoonstellingen. 1. - Gewestelijke prijskampen. Alhoewel zij weinig ijveren voor de bevordering der hopteelt, honden de landbouwersvereenigingen van Kent jaarlijks prijs kampen van hop. doch alleenlijk ter gelegenheid van eene gewestelijke tentoonstelling van landbouwmachienen van vee, fruit en graan. Zoo zijn de prijskampen voor hop te Ashford, Stapplehurst Marden, Paddock Wood, Capel. Faversham, Canterbury, enz. omtrent overal gelijk ingericht. Hoogstens 60 loten worden aangeboden op die gewestelijke prijskampen. Er is altijd een wedstrijd voor de plaatselijke hopplanters dan ook een tweede voor al de Engelsche boeren zonderonderscheid; en soms ook een derde, bijzondere prijskamp voor de drogers. Niet zelden gebeurt het dat de groote fabrikanten van schei kundige meststoffen afzonderlijke wedstrijden inriehten voor hop, die met zulke of zulke vette bemest werd. 2. Nationale prijskamp. Geheel het Britsehe Rijk door staat de broĆ¼werijtentoon stelling, jaarlijks te Islington-Londen gehouden, beroemd als de bestgelukte toogdag van machionen on produkten, die voor de brouwerijen, stokerijen en mouterijen dienstig zijn. In den aldaar ingerichten nationalen prijskamp voor hop zijn doorgaans slechts 120 tot 140 loten aangeboden immers elk staal moet overeenstemmen met een lot van 50 of 25 balen, die in factors-pakhuizen behooren gelagerd te zijn. Er zijn afzonderlijke prijskampen voor de hopsoorten van Oost-Kent, Midden-Kent, West-Kent. Sussex, Farnham, Wor cester en Hereford. In eiken prijskamp zijn er enkel drie prij zen te winnen. Zoo heeft den Bond der handelaars, die sedert meer dan 30 jaar dezen toogdag inricht, veel goed gedaan tot verbetering der produkten. Ongelukkiglijk zijn hot doorgaans slechts de hopboeren der heel groote cultuur die aan die prijskampen deel nemen en er veel baat uittrekken. Besluit. Rechtuit bekennen we dat veel Engelsche landbouwers het nut der beroeps vereenigingen en der tentoonstellingen niet beseffen onder dit opzicht zouden zij ten onzent mogen komen leeren Eenegewichtige les voor onze hopboeren gelijkt liever aan de vooruitstrevende Duitsche hopplanters, dio door studie en samenwerking de heropbeitring der hopteelt bewerken on tot eene aanzienlijke verbetering der producten geraakt zijn.

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 38