Pofascl Houdende meststoHen IÊ Potasch houdsode meststoffen KALISYNDIKAT G- M- B- H. Berlin Totte, I Voor alle inlichtingen betreflende het gebruik der Potaschmestoffen, zich te wenden tot het Bureau Beige d’Etudes sur les Engrats, Bruxelles, 136, chaussée deWavre. In de hedendaagsche voorwaarden van den belgisehon landbouw, zijn de salpeterzouten en de pbosphoorzonton niet meer voldoende om oogsten te verkrijgen, die de land bouwers bevredigen. Het wordt noodig T’o vorkriirron bij a"e fabrikanten, handelaars in scheikundige mesl- 1c Vel KI IJgcll stoffen, en bij de landbouwmaatschappijen des lands. De Potasch voorhanden in de Stassfurter zouten, is geheel oplosbaar in water. Eenige agenten voor België Milch Antwerpen en terzelver tijd hare hoeveelheid zeer vermeerderen. De Kaïniet wordt gebruikt In alle gevallen voor weiden en boomgaarden, In den herfst, voor lichte gronden. Altijd en overal voor moesgewassen, en voor graangewassen van moesgewassen gevolgd. De Chloorpotasch wordt gegeven Aan zware gronden. In alle gevallen voor suiker en voeder-beetwortels, voor hop, rutabaga, suikerij, enz. Aan de wisselteelten van koolraap, turksche tarwe, enz. De Zwavelzure Potasch Voor de tabak en de gronden die er moeten opbrengen. Bij zeer late toepassingen, in de lente, aan beetwortels aardappels, hop, enz. Zonder gebruik van potasch, blijven de salpeter en phosphoorzoutmestoffen, gedeeltelijk onwerkzaam en zijn verloren. te gebruiken, welke de oogsten in kwaliteit verbeteren. :ii

De Hopboer (1904-1984) | 1912 | | pagina 44