7 alle maanden Zij worden gekozen voor vier jaren, bij volstrekte meer derheid der slcmrechthebbende leden, nit de meerderjari ge deelgenoten De drie vierden der bestuurders moeten gekozen zijn uil de werkende leden. De bestuurraad wordt alle twee jaren bij de helft ver nieuwd. De eerste uittredende reeks wordt door hel lol aan gewezen. De uillredende leden zijn herkiesbaar. Het vervangen der afgestorvene of ontslaggevende bestuur ders heeft plaats in de eerste algemeene vergadering. Hel aldus gekozen bestuurlid voleindigt hel mandaat van hel lid dal hel vervangt Art. 13. Mogen geen deel maken van hel bestuur zV) Degene die door artikel 12 der wel van 25 Juni 189-1 be roofd zijn van het recht bestuurders te wezen van erkende inaatshappijen van ouderlingen bijstand. B) Degenen die, hetzij rechtstreeks, hetzij door lusschenge- plaatslc personen ccne slijterij van sterke dranken houden. Art. 14. De werkende- en cereleden van de vereeniging mogen een eere-voorzitler kiezen die raadgevende slem heefl op de vereenigingen van hel bestuur en van de alge meenc vergadering. Art. 15. De bestuurraad vergadert en telkens de voorzitter hem bijeenroept. Ari 1G. De busluurleden moeten hunne bedieningen kos- loos vervullen. Ecne vergoeding mag nochtans, door de alge meene vergadering, worden toegestaan aan den schrijver-schat bewaarder. Art. 17. De beslissingen van het bestuur worden geno men bij volstrekte meerderheid van stemmen der bestuur leden. Art 18 De bestuurraad is gelast met al de bestuurlijke akten niet uitdrukkelijk aan de algemeene vergadering voor behouden hij neemt alle maatregelen lol uitvoering der be slissingen der algemeene vergadering hij bestudeert alle mid delen van aard om hel doel der maatschappij te bereiken. Art. 19. De voorzitter bewaakt en verzekert de uitvoe ring der slandregelen en bijzondere reglementen. Hij heeft de politie der vergaderingen hij neemt alle maatregelen lol uitvoering der beslissingen van den bestuurraad hij toe kent alle akten, besluiten en beraadslagingen en vertegen woordigt de vereeniging in al hare betrekkingen met de open bare overheden en derde personnel!.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 11