8 die de wet haar loelaal te be llij ondersteunt vóór hel gerecht al de belangen der veree niging, hetzij als eisschende. hetzij als verwerende partij, binnen de palen vaslgcsleld door de wel van 31 Maarl 18981 Hij geeft bevelen voor de bijeenkomst van hel bestuur cn van de algemeene vergadering. Art. 20. De ondervoorzitter helpt den voorzitter in al zijne bedieningen. Hij vervangt desnoods den voorziller die zijne bevoegdheden hem lijdelijk kan overdragen. Art. 21. De schrijver-schatbewaarder is gelasl niet al de schriften van de vereeniging. Hij stelt de proces,-verba len op der vereenigingen van hel bestuur en van de alge meene vergadering Hij houdt de lijsl der leden van de vereeniging gelijkvor mig de voorschriften van artikel 9 der wel van 31 Maart 1898, en hij biedt het bestuur de aanvaardingsvragen aan. Hij is in het bezit der roerende goederen van de vereeni ging, waarvan hij den inventaris opmaakl cn bewaart, be nevens al de andere handvesten. Hij is verantwoordelijk voor de in kas zijnde gelden cn titels die hem zijn loeverlrouwd. Hij betaalt op mandaten geteekend door den voorzitter of door hel bestuurlid te dien einde afgevaardigd. Hij ontvangt de bijdragen en andere sommen aan de veree niging verschuldigd of door haar in te zamelen hij geeft er kwijtschrift van Hij doet alle plaatsingen, verplaatsingen en terugbetalingen van gelden op bevelen geteekend door den voorzitter ol' den genen die hem vervangt, de te plaatsen, verplaatsen of terug te halen sommen aanduidende. Art. 22. Het bezit der vereeniging bevat al de roerende; en onroerende goederen door haar ten bezwarende of koste- looze titel aangeworven en houden. Het fonds van de vereeniging wordt gevormd door de stor tingen der werkende leden, de inschrijvingen der eerele- den, de giften en legaten van bijzonderen, de toelagen der openbare overheden en alle andere voordeelen, waarvan de vereeniging weltelijk mag genieten. Art. 23. De algemeene vergadering beslisl over hel ge bruik der inkomsten van de vereeniging, binnen de grenzen der wel van 3i Maarl 1898. Art. 24. De niet gebruikte fondsen van de vereeniging moeten, op haren naam, geplaatsl worden in de Algemeene

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 12