Landbouwstudiekringen Vergadering. 2 1. 2. 3. Meer en meer nul wordt gesticht door den studiekring. Daarvan getuigt elkieder die zijne vergaderingen opvolgt. Na tien jaar bestaan bloeit hij of.liever draagt hij de rijkste vruchten. Daarom willen wij ook zijne werking op de vorst afgelegene hop- gerreonton doen kennen en zoo nieuwe leden aanwerven. T'< dien einde dealen wij do standregels mede dezer instelling alsook eene korte studie van H. M. Op de vergadering te Borght-Lombeek zal er overigens bijzonder over gehandeld worden. Wat is een studiekring’ Walk is zijn doel Een landbouwstudiekring is gtwoonlijk eene vereenlging van landbouwers of van personen die belang stellen in den landbouw en dewelke voor doel hebben, door eigen studie, woord en daad, tot den welstand der landelijke bevolking bij te dragen. Een hopstudlekring bewerkt de belangen der hoptelers. De studiekring paalt aan tweeërhande vereenigingen de samen werking en den ouderlingen bijstand. De leden werken samen tot eigene volmaking door hunne persoonlijke studiën; anderzijds, dee- len zij edelmoedig de vrucht van hun werk en hunne ondervinding onderlings aan andei en mede. Wij kunnen dus den dubbelen rol van eenen studiekring in deze woorden samenvatten Zich zelf onderrichten, anderen onderwij zen. BERICHT 2. Do. besturen der hopbonden worden bericht dat de drukk-r-uitgov, r van De Hopboer het bedrag der abonnements-inschrijvingen op i5 Februari aanstaande zal doen ontvangen. BERICHT 3. Wie kan er de afleveringen van De Hopboer Augustus, October en November 1'.13 bezorgen aan E. H. De Jaegher, te Poperinghe De hopboeren die de gansche verzameling van het maandschrift niet bewaren, zouden ons een grooten dienst bewijzen met dit nummer af te zenden. AALSTERSCHE STUDIEKRING. Domaandelijksche vergadering van Februari zal plaats hebben te Borght-Lombeek, bij M Judo Devos, op Zondag 15 Februari, om 15.30 ure. DAGORDE Voordracht over de hopbeweging. Aanneming van nieuwe leden. Mededeel ingen.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 6