61 l heid opreze, doordien verscheidene leden te gelijk dje sproei- tuigen zouden willen gebruiken ofwel omdat de ^tuigen 'be schadigd of gebroken zijn. Daarom, dient elke vakvereeniging een reglement, op te maken, dat de regelmatige werking der machienen verze kert, alle noodeloos tijdverlies vporkomt en ieders plichten en verantwoordelijkheid klaar uiteenzet. Ziehier een model van reglement voor hetgene de sproei- tuigen in gemeenzaamheid betreft: Art. 1. De sproeimachienen zijn de eigendom van de beroepsvereeir.ging en mogen enkel door de leden der Ve- reeniging gebruikt worden Indien een der leden het hem toevertrouwde werktuig laat gebruiken door eenen hopplanten, die van de vereeniging geen deel maakt, zal dit lid eene geldboete |van 20 fr. beta len bij hervalling is het van rechtswege uit jde gemeenzaam heid gesloten. Art. 2. Tijdens hel seizoen, telkens ze buiten werking zijn, moeten de sproeituigen bij de wijkmeesters gebergd worden na het seizoen, zullen ze gebergd worden an eêne plaats door den Bestuurraad aangewezen. Art. 3- De leden, die den besproeier begeeren te ge bruiken. doen hunne aanvraag bij den wijkmeester, aanlwi^n' zij tevens de oppervlakte der hopvelden, die zij willen be sproeien. zullen aangeven. Indien de vereeniging slechts een enkel sproeituig bezit, zullen de leden zich tot den schrijver Wenden. De wijkmeester, of desgevallende de schrijver, zal de orde van ’t gebruiken schikken naar de orde der aanvragen, tenzij hij hel voordeeliger oordeelde de schikking te doen Volgens de ligging der hopvelden. Hij zal de namen dei gebruikers aanteekenen. evenals de oppervlakte der besproeide hop velden. Art. 4. De huurprijs der werktuigen is vastgesteld op 30 c. per gemet deze kosten zullen aan den schatbewaarder betaald worden in de eerstvolgende vergadering. Art. 5. Elk gebruiker moet onderzoeken of hel sproei tuig, dal hem ter hand gesteld wordt, in goeden staat is. Hij moet onmiddellijk den wijkmeester verwittigen bij elke breuk of onregelmatigheid. Na hel gebruik zal hij de darmen met zuiver water uit spoelen. Art. 6. De breuken, die aan de onachtzaamheid der

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 11