De hopteelt Behesnew 1 —‘62 Onvoldoende hopteelt in Frankrijk. In de laatste tien jaren werden in Frankrijk jaarlijks, gemid deld 3.619.000 kilogram, hop voortgebracht. Deze hoeveel heid is echter bij lange na niet toereikend voor de behotel'Ue der Fransche brouwnij verheid en moeten wij jaarlijks 1.800.000 tot 2.500.000 kilogrammen hop uit den vreemde be trekken in 1911 werden er zelfs 3.376.200 KG. ingevoerd en dit niettegenstaande er sinds 1 April 1910 een recht van 35 frank per 100 KG. ingevoerde hop geheven wordt. In de laatste maanden wordt in tijdschriften en dagbladen gebruikers te wijten zijn, zullen door hen ingestaan worden. Art. 7. De vereeniging neemt ten jjaren Jaste de breu ken, die ontstaan ter oorzake van ’t verslijten of door over macht. Art. 8. Alle geschillen, betrekkelijk breuken aan de werktuigen, zullen door den bestuurraad geregeld worden, nadat men de belanghebbende gebruikers zal onderhoord hebben. Art. 9. De gebruikers mogen, den besproejer nooit op ’t yeld zonder bewaking laten staan. Alle schade, die gedurende de afwezigheid, van den (landbou wer zou aangëricht zijn, wordt hem ten laste gelegd. Art. 10. Niemand mag een sproeituig langer houden dan gedurende den tijd, dien hij volstrekt nooiig heeft Voor den arbeid, dien hij verrichten moet. Art. J.1. Ieder lid, dal zijn werk verricht heeft, moet het sproeituig onmi’ddellijk voeren naar den landbouwer, die na hem op de medegaand§ lijst aangeduid is. Art. 12. De laatste ingeschreven gebruiker is verplicht het werktuig te voeren naar de bergplaats bij den wijk meester. Art. 14. De bestuurraad behoudt het recht (dit regle ment te herzien en te volledigen, en alle .maatregelen te né men welke volgens de omstandigheden zouden noodig of yoor- deelig kunnen zijn.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 12