63 Bohemen. naarn veel geschreven ten gunste van de Fransche hop met het doel de Fransche brouwnijverheid onafhankelijk te maken van het buitenland voor hel leveren van hop. Het gaat er over voor de hop te doen hetgeen de vereeni- ging ter verbetering van de Fransche brouwgerst voor |de gerst heeft gedaan. Met medewerking van de landbouwproef stations, de landbouwscholen, enz. wenscht men, dat de alge- meeuc Fransche brouwersbond er zich voorspant om in ver schillende streken van Frankrijk, waai- nog geen proeven met hopteelt zijn genomen, proefvelden aan te leggen en soorten te kweeken die tot nu toe alleen uit hel buitenland kwamen. Gegeven de groole verschillen van klimaat en bo- demsgesleldheid in Frankrijk, bezitten wij ongewijfcld land streken waar men dezelfde gewassen als de fijnste boheem- sche en beiersche hop zou kunnen verkrijgen. In ieder geval is het zeker, dat dan bij het teelen, pluk ken en drogen van de hop veel verbeteringen 5ngievoerid' zenden moeten worden, en dat dit van grooten invloed zou zijn op de waarde en hoedanigheid van de .in Frankrijk geteelde hop. In Frankrijk bestaan drie hoofdzetels yan hopteelthet departement Nord (Bailleul en Busigny), het departement Meurthe. et Moselle (Nancy en Lunéville) en het departe ment Cöte d’or in dit laatste departement wordt reeds zeer fijne en zeer gezochte hop geteeld. Wij .meenden het niet van belang ontbloot, hier een eni ander mede te deelen over de bodemsgestelldheid en dé eigenaardigheden van de hopteelt in de voor de hopteelt meest vermaarde vreemde landen, zooals Bijeren en Bohe men voor de fijne hoedanigheid, en Engeland en België voor de groote hoeveelheid der bellen. Wij geven hierbij een over zicht van een aantal artikels van Moreau, Leplae, DemoJon en anderen over de hoptuinen in deze landenj. In Bohemen wordt in het noorden vanaf de Saksische gren zen hop geteeld Men vindt daar drie voorname gebieden 1 het roode land van Saaz 2. het roode land van Auscha 3. het groene land van Dauba. (Sinds 17 September 1912 bestaat er in Oostenrijk-Honga- rije een wet volgens welke het verboden is onder den

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 13