BeUBrfwsrenflB Eiyens Happen van ie Hop door Adriaan J. Brown en Donald Clubb. 65 Ct uerixylcft) In aansluiting met vroeger door ons medegedeelde onderzoekin gen aangaande de bederfwerende eigenschappen van de hop (Ward en Brown I. Inst. Br. 1910, 641) stellen wij ons voor hierbij eenige verdere onderzoekingen over belangrijke punten aangaande het zelfde onderwerp te beshrijven OVER DE het einde van den oogstenkele onweersbuien brengen danl eenige verfrissching. De maand Juli, als de hop in vollen bloei staal, is het bijzonder mooi en warm 5n dit land. Uit de bodemvorming en de nabijheid der leirotsen van het Erzgeliergte, der bazalrotsen van het Reuzengebergte en der granictrotsen van het Middelgebergte kan men aflei den dal de grond zeer verschillend van samenstelling is. ;(Volgens Leplae evenwel groeit de fijnste hop op de zware klei, daar waar zij door heuvelketenen en bergen tegen de koude winden beschermd is). Het ro/octe land uptrt Auscha! strekt zich ten Westen van het land van Saaz uit men kweekt er slechts roodran- kige hop (op ongeveer 2200 hectaren) Het geheele noorde lijke gedeelte van het land, \vaarvan Auscha zoo wat het middelpunt iss het eigenlijke roode land yan Auscha, wordt door begroeide heuvelreeksen doorsneden en op de hellingen der daartusschen liggende dalen vindt men de hopplantingen. De gemiddelde temperatuur is dezelfde als van Saaz, maar des zomers iets hooger, 17° 5. Jaarlijks valt er 613 millimeter water en 413 .milOïmeter in de zes zomermaanden. De bodem is kalkachtig )de rotsen bestaan uil verweerd basalt. Het grdpne land van Da\uba, wordt zoo genoemd omdat men er bijna uitsluitend groenrankige hop teelt. Het ligt oos telijk van Auscha. Het is het kleinste hopgebied van Bohe- men met slechts 1100 hectaren hopaanplantingen. Het land is zeer heuvelachtig, begroeide hoogvlakten wis selen af met diepe, zeer vruchtbare dalen. Teelt. In deze drie boheemsche hoplanden wordt (de hop op geheel dezelfde wijze gekweekt. H. Hitjer.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 15