- 67 Saaz B Saaz A A I 4^3 Duur in uren 24 48 96 1.0 2.1 3.1 1.0 2.1 2.1 1.0 2 0 5 0 1 0 2.3 2.7 1.0 1 8 2.8 Boijeren Galifornie B Galifornie B 1.0 2.3 Beijeren A hoe lang de buisjes waarin da microben werden gezaaid, in de broedstof moeten blijven alvorens den inhoud te onderzoeken. Aftreksels van zeven hopsoorten werden nnder gelijke omstandig heden, tot acht dagen lang, met de microben In do broedstof gelaten. In tabel 1 vindt men de tijdsuren en de grootste hoeveel heden hopaftreksel waarin de microbe X zich nog kon ontwikkelen. Uit de uitkomsten verkregen in het eerste aantal uren tot 9 uren, blijkt, dat de hoeveelheid hopaftreksel noodig om de ontwikkeling der microben tegen te gaan langzamerhand stijgt en ten slotte bestendig wordt, maar later vertoonen zich veel onregelmatighe den. In tabel II vindt men de cijlets voor iedere proef na verloop van vier en twintig, acht en veertig en aes en negentig uren, TABEL II. East Kent. Golding waarbij als volume-eenheid het hopaftreksel in 24 uur genomen werd. Men ziet dat de hoeveelheden voor een tijdsduur van acht en veertig uur dichter bij bet bestendig worden naderen dan de hoeveelheden voor een waarnemingsduur van zes en negentig uur, en hieruit kan men besluiten, dat een tijdsduur van achten veertig of tachtig uren beter geschikt is ter meting van de bederfwerende eigenschappen eener hopsoort dan een tijdsduur van zes en negentig uren. Evenwel blijkt uit de proeven niet, aan welken tijdsduur, gelegen tusschen vier en twintig en acht en veertig uur - men de voorkeur moet geven, want het is duidelijk, dat de cijfers voor vier en twintig uur verkregen zijn door de oorspronkelijke waarden als eenheid te nemen en dus in hun onveranderlijkhei 1 geeu bewijs van juistheid. Doch door de uitkomsten van een zeer groot aantal bepalingen moeten wij aannemeo, dat een waarnemingsduur van acht en veertig uur de grootste juistheid waarborgt, en bij de meeste hieronder beschreven proeven hebben wij dezen tijdsduur gebruikt. Het komt ons noodig voor, bij dit punt onzer uiteenzetting ge komen, de uitkomsten mede te deelen van een aantal proeven 1.0 2“ I 4.5

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 17