De Hoptuinen hier en elders 85 A. De Jaegher. irt Gebruikswijze. Men gebruikt krachtige besproeiers of spuiten die het sproeivocht uiterst fijn verdeden on, met de noodige kracht, tot in het toppunt der ranken drijven. Engeland. Uit de verschillende berichten vernemen wij dat de hop snel groeit dank aan den regen der verleden week integendeel is de akkerb.-werking veel verachlerd. hetgene aan het guur of droog weder der vier, vijf voorgaande weken te wijten is. In om trent al de gewesten is er insektenplaag, zoodat de boeren niet zullen wachten te sproeien legen hel zwart in de hopkwartieren van Maidstone en Sittingbourne heeft men zelfs begonnen te wasschen (26 Mei). België. Land van Aalst. De vliegen hebben zich ras verspreid, en reeas zijn een menigte bladluizen te voorschijn gekomen. Poperinghe en omstreken. Hier en daar ontwaart men de hop- vliegen, doch zeer zelden ziet men reeds bladluizen (27 Mei). Dnitschland. De wasdom der planten schijnt overal gunstig. In Beieren en Elzas, de twee voornaamste gebieden der hopteelt zijn de hoptuinen gansch vrij van alle insektenplaag elders klaagt men van eenige schade door aardvlooien verwekt (25 Mei). Oostenrijk. In de gebieden Saaz, Auscha en Dauba staan de hoptuinen zeer bevredigend. Geen spoor van bladluizenplaag is er te ontwaren (22 Mei). Frankrijk In Burgondië en Loreinen is de plantengroei zeer voldoende in het Noorden staan de hoptuinen veel weelderiger dan in Mei 1913. doch er zijn veel meer vliegen. Tot nu toe vindt men het niet noodig te sproeien (27 Mei). Amerika. - Uit de verschillende hopstreken luiden de berichten zeer gunstig, en melden geen aanval van vliegen of van aardvlooien (20 Mei). Hoe dikwijls? Men besproeit lelken male en zoo langde bladluizen verschijnen. Voorkomende middelen. 1° Doelmatig bemesten. (Zie bericht nr 1.) 2° Door uitkiezing soorten kweeken die aan de ziekte meest weer stand bieden (Zie bericht nr 3). 3" Door goede onderhoudszorgen de plant in dc beste levens voorwaarden stellen.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 11