Beieren De hopteelt in 87 n Vervolg, 24.860 hectaren met van de geheele 38.962 hectaren in In Beieren is een oppervlakte van hop beplant, hetgeen overeenkomt met 63 oppervlakte der Duilsche hopvelden 1905). De meeste en beste hop wordt in Frankenland 12.789 hec taren me! een gemiddelde opbrengst van 550 kilogram sper hectare) en in Hoog en Laag Beieren .Hoog .Beieren 1213 hectare met gemiddeld 16 1 K(i. per hectare. Laag Beieren 3206 hectaren mei 190 KG. per heclare geteeld. Deze twee höpslreken van Frankenland en Hoog- en Laag- Beiercn worden gescheiden door den Donan en liggen tus- schen 18 en 50” oosterlengte en 28 -30 noorder .breedte. De gemiddelde boogie is 270 meter. Evenals in Bohemen een afdak of op gevloekte matten Hoe warmer de lucht en hoe dunner d lagen des te beter de natuurlijke kleur van de hop be waard wordt. Goede, zware hop behoeft langer tijd om te drogen dan lichte hop, en daar de zware bellen zooveel langer aan de lucht en het licht blootstaan, verdwijnt hun oorspronkelijke kleur meer dan van lichtere hop Dc brouwer verlangt de hop zoo groen mogelijk en het gevolg hiervan is, dat menigeen hop van minder goede hoedanigheid zal verkiezen boven een beter soort omdat de kleur hem misleidt. In dit opzicht zijn de Engel- scl'.en veel verstandiger dan wij zijn zij gaan de inbond van de bellen na en letten minder op uiterlijk en kleur. Ook letten zij op het rijpzijn. Onrijpe hop is natuurlijk zeer groen, terwijl de rijpe bellen somtijds geel en de overrijpe bellen somtijds roodachtig zijn. Dientengevolge neemt de Engelschmau geole hop. Voor den Duitschen koopman is de kleur idles Hij plukt zijn hop als zij nog zoo groen als gras is En nu iets over het zwavelen. Tegenwoordig is dit iets zeer schadelijk geworden. Doch du is ook de eigen schuld van de koopers. want zij noodzaken den liopteler zijn hop t.e zwavelen. Door langzaam drogen wordt de hop gewoonlijk slecht van kleur en om haar groen te houden, brandt men er een paar pond zwavel onder. Zwavelen behoorde alleen plaats te vinden om de hop go» d te houden. Om kort te gaan de verbruikets handelen in hun eigen be hing wanneer zij hun hop minder volgons het uiterlijk en de kleur dan volgens het lupuline-gebalie en het aroma beoor- deelen. 77ie Brewers' Join nat»

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 13